На базі ЧНУ імені Петра Могили триває Міжнародний форум освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи»


Протягом 20 – 22 червня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили тривав Міжнародний форум освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи».

Форум відбувався в межах проєкту CBHE Erasmus+КА2 DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці», координатором якого є ЧНУ імені Петра Могили.

Метою форуму є сприяння розвитку дистанційної освіти шляхом інтеграції кращих практик ЗВО, держави, бізнесу та громадянського суспільства України, Молдови та країн ЄС.

Захід відкрив ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко. Він зазначив, що дистанційна освіта є не лише бажанням, а необхідністю сучасного наукового середовища.

До привітань доєднався голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, тимчасово виконуюча обов’язки проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ імені Петра Могили Алла Коваль, представниця національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова та директорка департаменту освіти і науки Миколаївської області Алла Веліховська.

Протягом першого дня учасники форуму розглянули нагальні тематичні спрямування, зокрема державну політику розвитку вищої освіти під впливом цифрових трансформацій; організацію освітнього процесу в закладах фахової перед вищої та вищої освіти в умовах воєнного стану; порушення академічної доброчесності; вплив освітніх проектів CERGE-EI на якість дистанційної освіти в Центральній та Східній Європі; тенденції розвитку дистанційної освіти в ЗВО: виклики і рішення в інституційній, організаційній та нормативній площині; трансформацію вищої освіти: методики, технології та мотивація дистанційної освіти.

Протягом наступних секційних засідань обговорювали питання, що стосуються неформальної цифрової освіти, зокрема кращі практики та інтеграція із ЗВО, міжнародних проєктів дистанційної освіти, корпоративної дистанційної освіти та фасилітованої сесії з дизайн мислення, наприклад, креативні ідеї для кращих рішень дистанційної освіти.

До роботи форуму на третій день доєдналися такі роботодавці, як ПриватБанк, Академія ДТЕК, IT Асоціація, Агріаналітика, Global Project, Податкова служба та інші. Представники компаній поділилися своїм досвідом впровадження дистанційного навчання, цікавими практиками та кейсами, задля подальшого покращення університетської дистанційної освіти.

Загалом захід об’єднав 315 учасників, із яких – 43 роботодавці, 11 університетів-членів консорціуму з Іспанії, Італії, Німеччини, Молдови, а також запрошені гості з Чехії та США. Учасниками стали також 15 університетів з різних регіонів України

Дякуємо всім, хто доєднався до міжнародного форуму освітян та роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи».