Стати рушієм сили, створити власний проєкт, який допоможе у вирішенні актуального питання громади чи міста, знайти інноваційне рішення проблеми, визначити план дій та впевнено йти до мети – саме такими гаслами оперує молодь Миколаївщини та нашого університету зокрема.
Протягом 16 – 19 листопада 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили тривала перша хвиля Boot Camp молодіжної програми UPSHIFT. Програма UPSHIFT у Миколаївській області реалізується ГО «Потрібні тут» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Уряду Японії.
У перший день тренінгу, 16 листопада, усіх учасників привітав ректор нашого університету Леонід Клименко та організатори заходу, уся команда проєкту розпочала своє знайомство інтерактивним шляхом.
Це перший захід в межах програми UPSHIFT у Миколаївській області.
UPSHIFT – це молодіжна інноваційна програма, яка реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у понад 40 країнах світу. Програма надає можливість створити власний проєкт, отримати менторську підтримку та ресурси на його втілення. Таким чином, молодь може знайти дієве рішення для актуальних проблем свого навчального закладу, громади або міста.
Координатором проєкту в Миколаївській області є Оксана Петренко, старша викладачка кафедри олімпійського та професійного спорту
факультету фізичного виховання та спорту ЧНУ імені Петра Могили.
Протягом цих чотирьох днів 10 команд із Миколаївської області, до складу яких входило більше 40 представників молоді, знайомилися з проєктним менеджментом, вчилися комунікувати один з одним, розробляли концепції проєктів та презентували їх експертам.
Експертами та менторами виступили фахівці у екологічних, юридичних, комп’ютерних, соціокультурних, соціальних галузях, зокрема менторами стали викладачі ЧНУ імені Петра Могили – кандидатки технічних наук, доцентка кафедри екології Анна Алексєєва та в. о. доцента кафедри екології Діана Крисінська, кандидат технічних наук, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем Євген Сіденко.
За тематичних спрямуванням команди охопили різні сфери, наприклад, створення історичних підкастів, простору української культури, команда «Your future» презентувала Вознесенськ – екосистема, сортування сміття, освітні заходи, команди «Захопились» і «Prime time» визначали медіаграматність та роль медіа в житті містян, команда «Live to grow» опрацьовувала простір ЧНУ, «Нестандартний варіант» запропонували створити творчий простір у Березнегуватому замість зруйнованої від російської агресії школи, а «Майстерня митців» презентували майстерню з гончарства.
Як результат всі команди отримали можливість реалізувати свої проекти.
Однією з учасниць стала студентка-міжнародниця ЧНУ мені Петра Могили Аліна Юрчук. Аліна розповіла про програму та поділилася свої враженнями: «Проєкт став новим викликом для молоді Миколаївщини, дав їй інструменти для втілення інноваційних ідей та можливості висловлення думок. Чотири дні були наповнені генерацією та розробкою ідей, створенням прототипів, тестуванням ітерацій та вивченням способів спостереження та збору інформації про свою цільову аудиторію; команди отримали унікальний досвід, який відкрив нові перспективи для вирішення проблем та розробки інноваційних проектів. У результаті – наша чудова команда однодумців об’єдналася з метою створення нової освітньої та культурної платформи, яка допоможе ефективно та актуально ознайомити молодь з культурою та історією Миколаєва».
Наразі триває набір команд на другу хвилю до 27 листопада за посиланням.
Не втрачайте своєї можливості долучитися до спільноти UPSHIFT та підтримати громаду своїми активними діями.