На базі ЧНУ імені Петра Могили минув тренінг учасників навчальної програми з підготовки фасилітаторів для надання психосоціальної підтримки жителям Херсонської області


«У кожного херсонця, від маленького до дорослого, своя історія війни та особистих втрат до яких приєднуються страх, тривога… Окупація, руйнація ГЕС, обстріли та їх наслідки –  ось із чим тепер живе Херсон. Збереження ментального здоров’я, розвиток та прокачування ресурсності зараз в пріоритеті. Жаліти не потрібно, розуміти й підтримувати – так».

Саме з такими думками та словами вдячності завершився тренінг для однієї з учасниць навчальної програми з підготовки фасилітаторів для надання психосоціальної підтримки жителям Херсонської області.

Тренінг тривав протягом 11-12 листопада 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили за ініціативи ГО «Майстерня добра» та за підтримки Міжнародної організації з міграції та народу Японії.

Два дні інтерактивних занять, у яких поєдналася теорія та практика, застосування ресурсних технік та ігрових прийомів, створили особливий простір для насиченого навчання, комфортної комунікації, продуктивної взаємодії між учасниками заходу.

Основною метою тренінгу є підготовка фахівців соціономічних професій до фасилітаційної діяльності з використанням технік психосоціальної підтримки та інструментарію, що увійшов до спеціально укомплектованого фасилітаційного боксу.

Тренерами виступили координатори проєкту: Олена Дроботун, Людмила Опанасенко, Олена Дрозд, практичні психологи проєкту Наталя Ференс, Дар’я Буй. Міжнародну організацію з міграції на заході представляла Юлія Олефіренко, керівниця команди психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (м. Миколаїв).

«Родзинкою» програми з підготовки фасилітаторів стала практична частина – проведення занять для внутрішньопереміщених підлітків із Херсонської області у двох локаціях м. Миколаєва вже на другий день навчання.

Під час цих інтерактивних зустрічей учасники програми змогли апробувати запропоновані техніки фасилітації, а діти, які взяли в них участь, покращили свій психоемоційний стан завдяки запропонованим арттехнікам та знайшли нових друзів серед однолітків.

Наприкінці навчання всі учасники отримали фасилітаційні бокси для надання психосоціальної підтримки жителям Херсонщини.

Віримо, що матеріали, включені до них, стануть корисними помічниками у збереженні та відновленні ресурсності всіх, хто буде залученим у роботу з фахівцями-фасилітаторами!