На базі ЧНУ імені Петра Могили минула четверта хвиля навчання фасилітаторів


У складний час, який переживає Україна, особливо важливою стає психосоціальна підтримка людей, які постраждали від війни.

Кожного сезону, починаючи з осені 2023 року, команда Громадської організації «Майстерня добра» займається підготовкою фасилітаційних боксів та навчанням фасилітаторів до роботи з ними в громадах. Такі активності тривають у рамках проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Миколаївській та Херсонській областях» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та USAID.

На базі Чорноморського національного університету пройшли навчання чотири групи фасилітаторів: перша група – 11-12 листопада 2023 року, друга – 17-18 лютого 2024 року, третя – 18-19 травня 2024 року та четверта – 8-9 червня 2024 року. Упродовж двох днів для учасників занять проводиться низка майстер-класів, групових інтерактивних занять, інформаційних сесій.

Метою навчання є: опанування техніками та прийомами групової роботи й організації процесу успішної взаємодії для здійснення психологічного впливу, спрямованого на ефективну комунікацію та взаємопідтримку; набуття досвіду використання арттехнік та ігрових методів психосоціальної діяльності з метою зняття психоемоційної напруги, самопізнання та самовідновлення; розвиток в учасників здатності до резильєнтності, розкриття особистого потенціалу.

Зокрема, до навчання «четвертої хвилі» фасилітаторів (8-9 червня 2024 р.) долучилися фахівці з Херсонської, Снігурівської, Вознесенської, Єланецької, Братської, Веснянської, Первомайської, Миколаївської територіальних громад.

Загалом навчання опанували 102 фахівця, які вже охопили фасилітаційними сесіями понад 1300 осіб із громад Миколаївщини та Херсонщини. Варто зауважити, що умовами проєкту була встановлена мінімальна кількість активностей, які мали провести фасилітатори (надати звіти), однак показово, що фасилітаційних сесій було проведено значно більше (деякі бокси, отримані ще восени, і досі працюють на користь жителів громад). До фасилітаційних сесій долучалися діти різних вікових груп та дорослі, адже заняття з арттехніками практично нікого не можуть залишити байдужими!

Команда проєкту переконана: прості завдання, якісні роздаткові матеріали, умотивованість фасилітаторів нікого не залишили осторонь фасилітаційного процесу і стали важливою основою для розвитку особистісного потенціалу учасників та сприяли їхній продуктивній взаємодії.

Висловлюємо вдячність Міжнародній організації з міграції та USAID за підтримку в організації й проведенні навчання фасилітаторів, комплектування фасилітаційних боксів, оскільки переконані, що робимо спільну і дуже важливу справу!