Мовний закон в Україні: філологічний та юридичний погляди, або як минув міждисциплінарний семінар, присвячений питанню функціонування української мови як державної


За словами Івана Огієнка, мова – це наша національна ознака, у мові – наша культура, сутність нашої свідомості.

13 лютого 2025 року у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбувся відкритий міждисциплінарний семінар, присвячений питанню функціонування української мови як державної.

Захід став частиною відзначення Дня рідної мови та зібрав студентів юридичного факультету та факультету політичних наук, викладачів та всіх небайдужих до майбутнього української мови.

Під час заходу студенти-юристи презентували результати своїх досліджень щодо Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Молоді дослідники детально проаналізували основні положення закону, порівняли його з попереднім законодавством і спробували визначити основні суперечності в його практичному застосуванні.

Особливу увагу учасники зустрічі приділили дискусії щодо суспільних настроїв навколо мовного питання. Майбутні юристи, філологи та журналісти визначали думки щодо переваг і недоліків чинного законодавства, а також запропонували власні ідеї щодо його вдосконалення.

Модераторами семінару виступили досвідчені науковці, зокрема доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного та адміністративного права і процесу, заступник декана юридичного факультету Алла Коваль та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації Сергій Пономаренко.

До заходу долучилася також заступник декана факультету філології Юлія Буровицька.

Алла Коваль переконана, що українська мова є одним із найголовніших чинників, які впливають на соціокультурне життя та геополітичне становище суспільства. Адже саме мова визначає роль людини в середовищі, вона здатні висловлювати весь спектр думок, емоцій та почуттів.