Могилянка про актуальне: 3 лютого – День боротьби з ненормативною лексикою


Чорноморський національний університет імені Петра Могили долучається до святкування Дня боротьби з ненормативною лексикою, який відзначається кожного року 3 лютого.

Свято започатковано з метою виховання культури спілкування в людей та задля зменшення використання лихослів’я, бо, як відомо, дорослі є прикладом для молодшого покоління.

Ненормативна лексика існує в кожній мові, люди використовують її для словесного вираження агресії. Лайливі слова заважають грамотному і культурному мовленню, а ще сигналізують про психологічні проблеми. Негативні слова примножують негатив у нашому житті.

Лайка стає розрядкою для підлітків – символічним замінником тих дій, які вони ще не здатні виконати в природний спосіб. Лихослів’я в дорослих – це звичка, що залишилася з молодості, агресивна вдача, невміння тримати себе в руках або мовний вплив оточення. Часто сигналізує про нестачу чогось важливого в житті, якась фундаментальна потреба залишається невдоволена.

А ще вчені з Великої Британії встановили, що лихослів’я допомагає менше відчувати біль і довше витримати її. Дослід показав, що, висловлюючись нецензурно, людина може витерпіти біль у середньому на 40 секунд довше, ніж ті, хто не лихословить. Крім того, після лайки біль відчувається не так сильно.

Люди дуже часто забувають про шкоду слів паразитів, які «прикрашають» нашу промову з приводу і без. Тож сьогодні хочемо нагадати про важливість грамотності, адже ми є прикладом для своїх дітей, учнів чи навіть колег.