Чорноморський національний університет імені Петра Могили долучаєтеся до відзначення Дня визволення міста Миколаєва від фашистських загарбників.
Сьогодні наша країна знову бореться з окупантами. Пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню міста та області від фашистів.
Віддаємо шану всім тим, хто сьогодні в жорстокій битві захищає рідну українську землю та наближає день перемоги.
Ми вистояли тоді, тож зможемо вистояти зараз! Адже наше місто незламна фортеці півдня України!
З історії.
27 березня завдяки діям морської піхоти в порту радянські війська прорвалися на південно-східні околиці Миколаєва, зав’язалися вуличні бої.
28 березня частини 5-ї ударної і 28-ї армії повністю звільнили Миколаїв від німецько-фашистських загарбників. На наступний день радянські війська форсували річку Південний Буг і зайняли західні передмістя обласного центру, які були до цього під румунською окупацією. У ході визволення від нацистських загарбників Червона армія втратила близько 10 тис. чоловік.
У січні 1946 року в місті пройшов судовий процес над нацистськими злочинцями. На лаві підсудних опинилися військовий комендант Миколаєва генерал-лейтенант Вінклер, начальник управління поліції безпеки і СД оберштурмфюрер СС Санднер, а також начальники підрозділів жандармерії і допоміжної поліції, причетні до страт місцевого населення. В ході допитів кати не змогли пояснити, навіщо вони вбивали ні в чому не винних людей.