Другого січня у світі неофіційно святкують День наукової фантастики (Science Fiction Day). Серед любителів літератури немало прихильників саме такого жанру. Причому такому напрямку присвячені не лише книги, а й фільми, комікси та інші види мистецтва.
Попри те, що свято не є офіційним у жодній країні світу, його підтримують всесвітньовідомі організації, такі як американська кінокомпанія Hallmark Channel та міжнародне видавництво Scholastic Corporation, яка спеціалізується на створенні коміксів. Свято було засновано в США, а згодом розповсюдилося по всіх куточках нашої планети.
Дата святкування вибрана не навмання – саме в цей день у 1920 році народився один з найвідоміших письменників-фантастів, Айзек Азімов. Під його авторством вийшли десятки творів, написаних у цьому жанрі. Найвідомішими з них вважаються збірник «Все про роботів», «Трилогія про Фундацію».
Крім Айзека Азімова про себе також заявили наступні письменники: Жуль Верн, якого вважають батьком наукової фантастики; Герберт Веллс – один з найкращих фантастів усіх часів; Артур Кларк; Френк Герберт; відомий кожному Рей Бредбері; Вільямс Гібсон, який заснував жанр кіберпанку, та інші.
Як відзначати День наукової фантастики?
Найбільш активно в цей день працюють автори-фантасти. Вони збираються на форумах, літературних конференціях, виступають серед прихильників своїх творів.
Якщо ви є поціновувачем цього жанру чи навіть відданим фанатом , то перед вами відкриваються чудові можливості в черговий раз відкрити сторінки улюбленого твору та поринути в неймовірний вир фантастичного світу. Як варіант, можна переглянути фільм, відзнятий за мотивами одного з науково-фантастичних творів.
Книжки з такою тематикою, написані вищезгаданими та іншими письменниками, можна знайти в Науковій бібліотеці Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Сердечно запрошуємо!