Чорноморський національний університет імені Петра Могили долучається до святкування Дня всіх закоханих.
14 лютого в багатьох країнах світу відзначають День святого Валентина або свято всіх закоханих. Це свято давно популярне у світі, а в Україні його почали святкувати в 90-х роках минулого століття.
Бажаємо з почуттям закоханості зустрічати кожен день. Бажаємо любити своїх близьких, свою другу половинку, свою роботу і діяльність, своє життя і себе. Нехай будь-яка любов завжди буде взаємною! І нехай любов наповнює кожного всі 365 днів у році, а не тільки 14 лютого!
Цей день вважається днем романтики, ніжності й кохання. Тому 14 лютого закохані висловлюють свої почуття, обмінюються романтичними подарунками, влаштовують побачення. Головним атрибутом вважається листівка, у якій освідчуються в коханні. У народі її називають «валентинкою». Часто листівку роблять у формі сердечок, а також прикрашають голубами, квітами, янголятами, поцілунками та іншими символами кохання. А ось серед кольорів популярність мають червоний та рожевий.
З історії свята.
Насправді існує кілька легенд про святого Валентина. За найпопулярнішою з них, він був християнським священником, який жив в місті Терні (італійська провінція Умбрія) у III столітті.
269 року римський імператор Клавдій II захотів завоювати весь світ, однак у нього не було достатньої кількості воїнів. Він вирішив, що причиною цього є сімейне життя, яке відволікає чоловіків від армії. Тоді Клавдій II видав указ, за яким солдатам заборонялося одружуватися, поки вони перебувають на службі.
Однак попри указ, чоловіки продовжували одружуватися на коханих, а допомагав їм у цьому священник Валентин. Він проводив вінчання таємно. Одного разу імператор дізнався про Валентина і розлютився настільки, що засудив його до страти. Поки Валентин чекав на виконання вироку, він закохався у сліпу доньку тюремника. За допомогою своїх медичних знань він вилікував її сліпоту. А перед стратою надіслав коханій листа, якого підписав «Твій Валентин».