Міжнародний науковий симпозіум істориків в рамках міжнародної науково-практичної конференції «ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ» – 2017


8 червня в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили було проведено міжнародний науковий симпозіум «Повстання і революції в Україні та Польщі: історичний, політичний і міжнародний аспекти» (до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр.)» в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум» на базі кафедри історії факультету політичних наук.

Головними організаторами заходу виступили завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор, Юрій Вадимович Котляр, який  також виступив з доповіддю про селянські республіки Наддніпрянської України; доктор історичних наук, професор, почесний професор Академії ім. Яна Длугоша, Євген Григорович Сінкевич; та професорсько-викладацький колектив кафедри історії.

д.іст.н., професор Юрій Вадимович Котляр
д.іст.н., професор Юрій Вадимович Котляр

У симпозіумі взяли участь науковці, незалежні дослідники, аспіранти та здобувачі з України, Польщі, Білорусі, та Німеччини. Висвітлення численних, раніше не оприлюднених аспектів становлення української державності, подій визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, повстань та революцій 1917-1921 років (їх бачення та оцінки у польських дослідженнях); обговорення досвіду взаємовпливу України та Польщі; пошук варіантів вирішення актуальних проблем України, включаючи наслідки Революції гідності та гібридну війну на сході нашої держави, стали ключовими напрямками наукових дискурсів.
Під час пленарного засідання слово брали вельмишановні гості: кандидат історичних наук, ад’юнкт, директор архіву в Пйотркуві Трибунальськом Томаш Матушак із доповіддю про документи учасників української революції 1918-1920 рр. в архіві Пйотркува Трибунальського; кандидат історичних наук, ад’юнкт Академії імені Яна Длугоша (м. Ченстохова) Марек Ніта, який підняв тему другої промислової революції, зокрема, в Данбровському басейні Польського Королівства Російської імперії; та головний зберігач фондів Музею грошей Національного банку України Наталія Олексіївна Тріфонова, розповівши про творців українських банкнот періоду національно-демократичної революції 1917-1921 рр. як поборників української державності. Цікавими були виступи викладачів кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили та молодих дослідників, серед яких був гість з м. Бердянська, аспірант кафедри історії та філософії Бердянського державного педагогічного університету Юрій Вікторович Білай, який презентував доповідь на тему: «Боротьба білогвардійських державоохоронних органів з українським державницьким рухом (1918-1920 рр.)».

колективне - 1

к.іст.н., доцент Ольга Станіславівна Морозова
к.іст.н., доцент Ольга Станіславівна Морозова
к.іст.н., доцент Наталія Володимирівна Шевченко
к.іст.н., доцент Наталія Володимирівна Шевченко
д.філос.н., професор Галина Сергіївна Лозко
д.філос.н., професор Галина Сергіївна Лозко
Юрій Вікторович Білай (аспірант, Бердянський державний педагогічний університет)
Юрій Вікторович Білай
(аспірант, Бердянський державний педагогічний університет)

Міжнародний симпозіум пройшов у дружній атмосфері, яка надихала на цікаві обговорення та плідну співпрацю, надаючи творчих імпульсів для подальших наукових пошуків як досвідчених дослідників, так і здобувачів та студентів-істориків, які також охоче взяли участь у заході.

Колективне - 2