Адміністрація Чорноморського національного університету імені Петра Могили вітає навчально-педагогічних працівниць із Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.
Це свято традиційно відзнється 11 лютого.
Головною метою свята є досягнення повного й рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечення гендерної рівності й розширення прав і можливостей жінок і дівчат.
Цей день дозволяє нам визнати роль, яку жінки та дівчата вже відіграють у науці. Ви боренете країну на фронті, рятуєте життя, здобуваєте перемоги в спорті.
Так, наші співробітниці тримають та розвивають освітній фронт.
Станом на 2022 рік, серед науково-педагогічних працівників ЧНУ імені Петра Могили дві третини становлять жінки.
Зараз, у складні для всієї України часи, ви продовжуєте працювати. Так, т. в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва є Алла Коваль.
Вчений секретар ЧНУ імені Петра Могили – Вікторія Чорна.
Завідувач відділу аспірантури та докторантури Могилянки – Алла Ужва.
Нині жінки-дослідниці очолюють факультети та інститути Могилянки:
Також серед завідувачів кафедр Могилянки н6араховуємо 22 жінки, у складі заступників деканів факультетів, директорів інститутів є жінки, зокрема:
Пропонуємо ознайомитися з частиною внеску в розвиток науки від наших дослідниць за 2022 рік.
Щороку жінки-дослідниці університету здобувають перемогу у конкурсі наукових робіт молодих вчених, що фінансуються МОН України: зокрема
Ще одним напрямом провадження наукової та інноваційної діяльності є виконання на кафедрах науково-дослідних робіт, що зареєстровані в Українському інституті науково-технічної інформації, за темами:
Розпочато роботу в міжнародному дослідницькому проєкті «Borders in Crisis: Discursive, Narrative, and Mediatic Border Struggles in Ukraine, Europe, and North America» (Volkswagen Fond, Saarland University, Germany) за участі докторки філолологічних наук, професорки Тетяни Шестопалової та кандидатки філологічних наук Ольги Поліщук.
Жінки-науковці нашого університету впродовж року активно брали участь у наукових заходах, є членами експертних рад, редакторами журналів, що включені до категорії «А» і «Б»:
Науковий Інститут радіаційної і техногенно-екологічної безпеки на базі Чорноморський національний університет імені Петра Могили долучився до системи постійного моніторингу радіаційного фону. Зусиллями вчених інституту Людмили Григор`євої та Анни Алексєєвої була налагоджена співпраця з громадською організацією SaveDnipro, завдяки чому було передано радіометр, який встановлено в лабораторії Інституту для отримання постійних даних щодо радіаційної обстановки у м. Миколаєві.
Юліана Палагнюк та Дар’я Сай є відповідальними виконавцями міжнародного проекту Erasmus+ Programme of the European Union Жан Моне Модуль 610664-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції». Викладачами кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки було укладено договір з госпдоговірної тематики на тему «Соціальна робота з особами та сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах».
Також у 2022 році було призначено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених, зокрема докторці психологічних наук Ірині Лисенковій, яка також отримала нагороду конкурсу «Молода людина Миколаєва» у номінації «Кращий молодий науковець».
У 2022 році команда університету взяла участь у конкурсі проєктів Еразмус+ КА2 «Capacity Building in Higher Education» й університет отримав позитивне рішення на фінансову підтримку за двома проєктами. Протягом наступних трьох років команда ЧНУ імені Петра Могили у складі Алли Коваль, Наталії Іщенко і Ольги Тулузакової працюватиме як партнер у проєкті PROMENT «Promoting professional education and students engagement through comprehensive mentoring and tutoring system at HEIs» задля розвитку системи менторства та тьюторства для студентів ЗВО.
Університет є координатором і грантхолдером проєкту DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher 125 education seekers and labor market», і працюватиме над розробкою забезпечення для становлення та розвитку системи дистанційної освіти в університетах. Серед учасників команди університету – Олена Філімонова, Аліна Іовчева, Наталія Іщенко, Анжела Бойко, Аліна Мозолевська і Любов Дранус.
За напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+ продовжується реалізація проєкту доктором наук з державного управління, доценткою Світланою Сорокою з роботою на тему: «Академія досліджень Європейського Союзу для школярів та студентів».
У межах проєкту за програмою Еразмус+ Жана Моне, Кафедра «Європейські зелені виміри» на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили під координацією професорки Олени Мітрясової проводяться міждисциплінарні європейські студії щодо екологічної безпеки.
На базі ЧНУ імені Петра Могили продовжує свою діяльність Бізнес Академія Регіонального акселератора GCIP, координаторкою якого є кандидатка технічних наук Анна Алексєєва.
За ініціативи та участі кандидатки політичних наук, доцентки Ірини Тихоненко триває співробітництво у межах міжнародного академічно-тренінгового проєкту «Civic Education vs. 126 Disinformation: Countering Fake Histories in International Politics and Propaganda» («Громадянська освіта проти дезінформації: протидія неправдивим трактуванням історії в міжнародній політиці й пропаганді»), організоване Громадською організацією «Київська школа дипломатичних мистецтв» за підтримки програми «USAID/ENGAGE» («Enhance Non-Governmental Actors and Grassroots Engagement») та міжнародної гуманітарної організації «Pact».
Анастасія Хмель, Ірина Габро, Тетяна Богданова, Людмила Вовчук, Ірина Тихоненко, Олеся Звездова протягом вересня – грудня 2022 року стали ініціаторками проведення спеціального курсу лекцій «Війна в контексті теорій політичної науки» для студентів Факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили від провідних американських та європейських науковців.
Також протягом 2022 року наші науковиці здобули нові вчені звання, зокрема:
Увесь колектив ЧНУ імені Петра Могили пишається кожною з вас! Бажаємо вам невпинного натхнення, кар’єрного зросту, нових відкриттів!
Слава Україні!