Це свято відзначають щорічно 21 лютого, починаючи від 2000 року. Воно було започатковане Генеральною конференцією ЮНЕСКО на 30-й її сесії в Парижі восени 1999 року.
Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менш як 100 осіб, не задокументовані.
Як і у всьому світі в Україні Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
Миколаївські просвітяни своїми силами започаткували українські розмовні клуби. Один з таких – “Словотвір” при Миколаївській обласній науковій бібліотеці. Члени клубу мають можливість спілкуватися українською та дізнаватися щось цікаве про мову та її історію.
Існування таких клубів сприятливо впливає на популяризацію української мови. Про це говорить кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили, заступниця голови Миколаївського міжрайонного осередку «Просвіта» імені Миколи Аркаса Владлена Руссова.
Ефір можна переглянути за посиланням.