Міжнародна співпраця ЧНУ імені Петра Могили


Розпочалася вступна кампанія нашої Могилянки. Окрім звичайного навчання, ви, наші майбутні студенти, маєте можливість проходити стажування та навчатися в Словаччині, Болгарії та Польщі. Пропонуємо фрагмент брифінгу за участі консулів держав-партнерів, деканів та викладачів Могилянки.

Музалев Михайло Вікторович, Почесний консул Словацької Республіки:

Найбільша перевага ваших студентів – їхня обізнаність в цифрових технологіях. Зараз в ЄС 37% працівників взагалі не мають цифрової грамотності, ми маємо 500 000 вакансій в IT-сферах.

За словами Анжели Бойко, декан факультету комп’ютерних наук:

У 2020 році після візиту консула та представника IT-асоціації, а також представника Школи економіки та менеджменту (Братислав)  ми підписали угоду про співробітництво у сфері видачі двох магістерських дипломів, тобто студенти ЧНУ імені Петра Могили можуть одночасно навчатися в Україні та Словаччини. Ця угода була визнана урядом країни-партнера та буде матеріально забезпечуватися IT-компаніями Словаччини. Навчання у Словаччині є дуальним, тобто одночасно здобувати освіту в 2 вишах – Могилянці та Школі економіки та менеджменту. Закордоном наші студенти 4 дні на тиждень будуть навчатися, а 2-3 дні працюватимуть у певній IT-компанії.

У 2020 році ми підписали магістерську програму спеціальності «Системний аналіз». У майбутньому ми плануємо підписати такі ж угоди на інші спеціальності, що стосуються інформаційних технологій, щоб розширити спектр студентів, які можуть отримати подвійні дипломи. 

Фото 1 (2).jpeg

 

Катажина Солек, Генеральний консул Польської Республіки

Ми маємо багато вже спільних проєктів. Натомість у вересні цього року ми хочемо зробити прекрасну виставку про життя генерала Юліана Анджея Малюшека Руського, яка вже була репрезентована в Херсоні та в Одесі.

Ольга Морозова, кандидатка історичних наук, доцент кафедри історії факультету політичних наук:

Від початку створення університету існує Українсько-польський науково-дослідний інститут, який займається налагодженням контактів та розвитком міжнародних зв’язків із нашими польськими колегами. Ми співпрацюємо фактично з усіма університетами Польщі, також ми маємо зв’язок із Польськими науковими інституціями, зокрема Південно-східний науковий інститут в Перемишлі. Ми продовжуємо роботу нашого Наукового журналу «Історичний архів» на новому рівні вже з залученням польських колег. Важливо сказати, що ми також влаштовуємо наукові конференції на актуальні теми з українсько-польської історії, щоб вчені мали майданчик для діалогу, а як наслідок – мали ґрунтовні результати. Наші студенти та викладачі щороку проходять практику й стажування в Ченстохові, Слупську, Варшаві, Кракові та ін., до нас часто приїздять шановані польські професори.

Фото 2.jpeg

 

Светослав Ніколов Іванов, Генеральний консул Республіки Болгарія та

Миколаївський регіон приваблює нас своєю туристичною сферою, ми зацікавлені у співпраці.

Ольга Колот, старша викладачка кафедри української філології та міжкультурної комунікації:

Міністерство освіти Болгарії фінансує нашу Тернівську школу імені Івана Вазова в рамках діаспорного осередку, пропонує проходити практику в містах Болгарії та вивчати Болгарську мову на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Наразі ми [університет] маємо 3 підписані договори з університетами Болгарії – у м. Софія, м. Габрово та м. Варна. Зараз ми працюємо над угодою про співпрацю з університетом у м. Бурґас, цей договір буде стосуватися не лише філологічних напрямків, а й екологічних.

Фото 4.png

 

Кривонос Павло Олександрович, Генеральний Директор Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв

Генеральна Дирекція співпрацює з Могилянкою вже декілька років. Студенти ЧНУ імені Петра могили стають нашим волонтерами різних заходів із дипломатичним корпусом. Можу запевнити, що ваші студенти дипломатично підготовлені.

Фото 3.jpeg