30 червня 2025 року на базі кафедри української філології та міжкультурної комунікації Чорноморського національного університету імені Петра Могили у змішаному форматі відбулася зустріч «Міжнародна мобільність студентів-філологів» у межах проєкту ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT за програмою «Тьюторство студентів-першокурсників».
Організатором та модератором заходу стала Галина Косарєва, кандидатка філологічних наук, доцентка, виконавець проєкту PROMENT.
Захід для студентів-тьюті 146 групи факультету філології провели студенти-тьютори 346 групи Марія Томашевська та Уляна Количева. У фокусі зустрічі – міжнародні академічні можливості для філологів.
Захід мав на меті ознайомити першокурсників із міжнародними програмами академічної мобільності, зокрема тими, що реалізуються в межах співпраці з університетами: Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща), Технічним університетом м. Габрово (Болгарія),Ка’Фоскарі (Венеція, Італія), Університетом Палермо (Італія), Університетом Свонсі (Велика Британія). Також студенти дізналися про перспективи вивчення болгарської та польської мов, участь у літніх школах, особливості адаптації за кордоном та шляхи подальшого академічного розвитку. Гості заходу – викладачі та студенти факультету філології.
У заході взяла участь старший викладач кафедри української філології та міжкультурної комунікації Оксана Харчук, викладач болгарської мови, яка розповіла про переваги вивчення болгарської мови у виші та перспективи академічної мобільності студентів у Болгарії на кафедрі мовної та спеціалізованої освіти Технічного університету м. Габрово.
Під час зустрічі Оксана Харчук, викладач болгарської мови з-понад двадцятирічним досвідом роботи, керівник Центру з вивчення болгарської мови в ЧНУ імені Петра Могили, наголосила, що, студенти, які вивчають болгарську мову, матимуть можливість поїхати на стажування до м. Габрово. На кафедрі мовної та спеціалізованої освіти Технічного університету продовжать вивчати болгарську мову, яка є мовою ЄС з 2007 року, стануть учасниками інтерактивних лекцій, воркшопів про історію та культуру цієї країни. До того ж, пані Оксана зауважила, що студенти під час Літньої школи матимуть нагоду не лише навчатися, але й подорожувати та побачити найцікавіші історичні та культурні пам’ятки. Це чудова можливість не лише «прожити мову» в автентичному середовищі, розвинути мовну та мовленнєву компетентності, отримати сертифікат з підвищення кваліфікації, а й продовжити навчання у вузах Болгарії.
У заході також взяла участь Наталія Лебединцева, куратор групи 146, яка активно підтримує участь студентів у програмі тьюторства та заохочує до академічної мобільності.
Під час зустрічі студенти-тьютори Марія Томашевська та Уляна Количева поділилися з тьюті цінним досвідом участі у міжнародних програмах з академічного обміну. Зокрема, Марія ознайомила учасників і з можливостями, які надає програма Erasmus+. Вона розповіла про свою участь у програмі Erasmus+ в Університеті Палермо, ознайомила з процедурою відбору, особливостями навчального процесу та адаптації в Італії. Уляна Количева поділилася досвідом участі у міжуніверситетських поетичних читаннях, організованих Александрою Цибульською, а також анонсувала свою майбутню участь у Літній школі в Університеті Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, липень 2025 р.) у межах програми NAWA – Національного агентства академічного обміну Польщі.
У заході також взяла участь Вероніка Мироненко, випускниця факультету філології й магістр з міжнародних відносин в Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ. Вона поділилася своїм досвідом навчання в Польщі, наголосила на важливості вивчення польської мови, розповіла про актуальні програми академічного обміну в університетах цієї країни, а також подякувала своєму викладачеві – Александрі Цибульській, старшому викладачу кафедри української філології та міжкультурної комунікації, за високий рівень підготовки.
Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері. Студенти-тьюті отримали корисну інформацію, натхнення для подальшого розвитку й переконалися, що підтримка тьюторів – це важлива частина їхнього академічного шляху.
Матеріали підготувала:
Галина Косарєва, кандидатка філологічних наук, доцент кафедри української філології та міжкультурної комунікації ЧНУ імені Петра Могили,
координатор програм «Менторство молодих учителів», «Тьюторство студентів-першокурсників», виконавиця проєкту PROMENT