Кафедра англійської філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр Класичного приватного університету (м. Запоріжжя) організували заходи, присвячені дню народження Вільяма Шекспіра під назвою «МИКОЛАЇВСЬКА ШЕКСПІРІАНА».
12 квітня відбувся перегляд і обговорення телепрограми-інтерв’ю проф. О. В. Пронкевича з директором Українського міжуніверситетського науково-дослідницького шекспірівського центру проф. Н. М. Торкут про білі плями в біографії Шекспіра.
Модератор заходу – Ганна Колесник, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології – наголосила на тому, що точної дати дня народження Шекспіра невідомо, але точно знають, що його хрестили 26 квітня, отже, можна припустити, що дата народження митця саме 23 квітня. Адже в ті часи дитину обов’язково хрестили на третій день після народження.
Під час дискусії було з’ясовано декілька цікавих фактів з біографії Шекспіра, які стали справжнім відкриттям для багатьох студентів. Наприклад, словниковий запас митця складав 25-32 тисячі слів. У той час як звичайний освічений англієць використовує близько 4 тисяч слів у своєму щоденному спілкуванні, а неосвічений – 1,5 тисячі слів.
Окрім того, Ганна Леонідівна нагадала присутнім, що минулого року світ відзначав 400 років від дня смерті Шекспіра. В честь цієї дати досдіникам було надано можливість більше дізнатися про Митця. Існувало прокляття Шекспіра; 4 рядки, які написано на могильному камені, де він просить не торкатися його могили і не зазирати в його труну. Якщо ж хтось порушить цю настанову – того буде проклято. З нагоди ж дня смерті Шекспіра було надано дозвіл на сканування могили, під час якого з’ясували, що черепа Шекспіра серед кісток немає.
Отже, неважливо знати, хто саме був Шекспір чи його взагалі не було, адже його творчість досі актуальна і повчальна.