професор кафедри інтелектуальних інформаційних систем Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор педагогічних наук, професор
Освітня діяльність
У 1973 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут імені адмірала С.Й.Макарова. Спеціальність «Електроустаткування суден».
З 1977 року по 1996 рік – викладає дисципліни «Системи автоматизованого проектування», «Системи автоматизації наукових досліджень», «Математичні моделі функціонування автоматизованих систем», на факультеті електрообладнання суден Миколаївського кораблебудівного інституту ім. С. Й. Макарова.
У 1982 р. – підвищення кваліфікації у Київському політихнічному інституті за спеціальністю «Обчислювальна техніка».
З 1983 р. доцент кафедри «Електроустаткування суден».
У 1989-1990 рр. проводить наукові дослідження та готує аспірантів у Харбінському інженерно-кораблебудівному інституті, Китай.
У 1990 р. – у видавництві «Суднобудування» (м. Ленінград), виходить у співавторстві навчальний посібник «Основи теорії та розрахунків судових електроенергетичних систем: моделювання спеціальних режимів».
З 1995 р. – заступник голови оргкомітету з утворення Миколаївської філії Національного університету «Києво-Могилянська академія», підготував бізнес-план відкриття, проєкт Постанови Кабінету Міністрів України № 712 від 03.06.1996 р. «Про утворення Миколаївської філії Національного університету «Києво-Могилянська академія». Співзасновник Миколаївської філії Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 1996 р.
З 2007 – року професор кафедри «Інтелектуальних інформаційних систем».
З 1996 р. по 2012 р. – проректор з наукової роботи Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.
З 2012 р по теперішний час – професор кафедри інтелектуальних інформаційних систем ЧНУ ім. Петра Могили.
У 2022 р. – підвищення кваліфікації у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.
Наукова діяльність
Напрямок наукової діяльності: становлення теоретичних основ сталого розвитку інноваційної університетської системи неперервної випереджаючої професійної освіти в умовах зростання конкуренції на регіональному, національному та міжнародному ринках праці, освітніх та наукових послуг; теоретико-методологічні засади моделювання педагогічних процесів та систем; теоретично обґрунтовано концепцію та моделі розвитку університетської освіти; виявлено й обґрунтовано параметри, індекси, індикатори та критерії оцінки сталого розвитку; комплекс методик оцінки розвитку; експериментальна перевірка теоретичних положень та запропонованих методик; концептуальне проектування переходу на шлях до сталого розвитку університетської системи освіти.
Ідентифікатори вченого:
Е-mail: vrector@chmnu.edu.ua
Самостійно та в співавторстві опублікував понад 180 публікацій, у тому числі 9 навчально-методичного характеру та колективних монографій.
Навчальні дисципліни, які викладає:
№ | Дисципліна | Спеціальність | Рівень вищої освіти |
1 | Педагогіка вищої школи | 122 «Комп’ютерні науки», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» | другий (магістерський) |
2 | Технології аналізу даних в соціальних мережах | 124 «Системний аналіз» | другий (магістерський) |