Менторські зустрічі у ЧНУ імені Петра Могили: відбувся черговий захід у межах проєкту PROMENT


19 листопада 2024 року відбулась зустріч зі студентами третіх – четвертих курсів та викладачами навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування ЧНУ імені Петра Могили на тему: «Лідерами стають, народжуються. Де будемо ставити «не»?».

Цей захід був проведений в рамках проєкту ЄС Еразмус+ № 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

На початку зустрічі зі вступним словом виступила доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Вікторія Андріяш. Спікерка підкреслила важливість теми зустрічі, оскільки наша держава сьогодні, як ніколи потребує нової генерації кадрів – справжніх лідерів. Не є винятком у цьому й вітчизняна сфера публічного управління, адже наявний рівень кадрового забезпечення публічної служби не відповідає сучасним українським реаліям, оскільки публічним службовцям вже недостатньо бути просто професіоналами свої справи. Така ситуація спонукає до активізації лідерства на публічній службі, як важливого елементу належного врядування. Разом із тим активувати лідерські якості варто ще під час навчання в освітніх закладах.

Кандидат наук з державного управління, доцент кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Анастасія Шульга безпосередньо презентувала перед аудиторією матеріали зустрічі.

Пані Анастасія на початку свого виступу зазначила, що ще до кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст. у науковій літературі терміни «лідер» та «лідерство» розглядалися винятково з точки зору політики й економіки, і лише в 1930-х рр., вони отримали розповсюдження в соціальній психології та управлінській діяльності.

Далі студентам разом із викладачами спікерка запропонувала пройти декілька коротких психологічних тестів на визначення того, ким вони є – лідерами чи командними гравцями. Спільно розглянули результати тестів, які для деяких учасників зустрічі виявились доволі неочікуваними.

Особлива увага була приділена визначенню змістовної та практичної різниці між «лідером» та «керівником». Кожен зі студентів мав можливість висловитись з приводу того, який знак будемо ставити між цими двома поняття.

З’ясували, що лідер – це не одне й те саме, що і лідерство. Олександр Євтушенко, доктор політичних наук, професор та завідувач кафедри публічного управління та адміністрування, надав пояснення, що лідерство є своєрідним наставництвом, суть якого полягає у тому, щоб надихати і мотивувати людей, допомагаючи їм реалізувати свій потенціал повністю.

Наприкінці зустрічі обговорили, які проблеми лідерства існують сьогодні на публічній службі та розглянули способи його активізації.

Учасники підбили підсумки, що ставити частинку «НЕ» не потрібно, оскільки лідером можна як народитись, так і стати, все залежить від нас самих та наших прагнень змінюватись і змінювати світ на краще.

Протягом заходу всі учасники дійшли згоди, що подібні зустрічі будемо проводити і надалі, проводячи міні-тренінги для активації лідерських якостей кожного з нас.