22 жовтня 2024 року на базі Центру тьюторства та менторства ЧНУ імеін петра Могили відбувалася чергова сесія заходів «Основи тьюторингу в закладах вищої освіти і центрі тьюторства та менторства» у межах проєкту ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».
Основним спікером зустрічі виступила Світлана Шуляк, кандидатка педагогічних наук, доцентка, голова секції молодіжної політики та промоції бібліотечної професії Миколаївського регіонального відділення Української бібліотечної асоціації.
Головною метою зустрічі були з’ясування та аналіз особливостей адаптації сучасних молодих спеціалістів під час вступу в професію. Зокрема спікерка наголосила, що навчати та адаптувати – це завдання, які потребують зусиль та часу. Але якщо установа не бажає програвати в боротьбі за нові таланти на ринку праці, вона повинна придивитися до молодих фахівців, адже вони мають багато переваг: випускники вузів активніші, хочуть багато працювати, розбираються у всіх деталях, щоб отримати досвід. Під час адаптації на робочому місці молоді фахівці готові до навчання та освоюють нові освітні програми; сміливо висувають нові ідеї, пропозиції, тому що їхнє мислення не обмежене загальноприйнятими шаблонами; прагнуть налагодити взаємовідносини з колегами, урізноманітнюють колективну культуру; готові брати участь у розробці проектів; прагнуть показати себе з кращого боку, щоб мати перспективи кар’єрного зростання.
Крім того, розглянули поняття адаптації, її види, періоди та особливості; проаналізовано конкретні ситуації, які виникали у менті під час проходження професійної практики в державних установах. Спікерка поділилася з власного досвіду певними лайфхаками щодо ефективної адаптації молодих спеціалістів.