Із 22 по 29 серпня в Миколаєві на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили працював «MASCOT» – щорічний табір для дітей зі всієї України.
Свою роботу він завершив прощальним вечором, під час якого учасники переглянули відзняті на заняттях відеоролики.
Назва табору – це абревіатура, що означає Mykolaiv Artistic Summer Camp of Teamwork, тобто миколаївський мистецький табір командної роботи. Бере свій початок із 1998 року. З того часу щорічно відбувається у Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили.
Організацією займалися директор табору та волонтер Євгенія Будорагіна, якій допомагали вожаті-волонтери Софія Шевчук та Алла Шахова. До речі, директор табору кожного року – нова людина. Після отриманого досвіду вони йдуть до інших соціальних проектів. Варто зазначити, що до табору приїхали волонтери з усіх куточків нашої країни: Києва, Харкова, Одеси, Рівного та Полтави. Цього літа присутніми були й волонтери із Америки – Крістіна, Джеймсон і Анна, які вражають своєю дружелюбністю та відкритістю.
Нагадаємо, що кожен охочий мав можливість потрапити до табору, заповнивши анкету. За словами директора, у цьому році надійшло 110 анкет, серед яких обрали 51 щасливчика.
Функціонування табору мало на меті удосконалення англійської мови, пропаганду волонтерства та соціальне проектування.
Учасники «MASCOТ» посміхаються і розповідають про проект у дитячому містечку «Казка», де організатори влаштували дитячий фестиваль. Основною метою фестивалю був збір коштів дитячому будинку № 5, і, що цікаво, за три години було зібрано 970 гривень, на які будуть куплені солодощі для дітей. Учасники табору мали змогу відчути себе справжніми волонтерами, адже серед іншого для них було важливо донести до людей, з якими довелося спілкуватися під час проекту, відчуття небайдужості до долі інших.
Протягом усього тижня хлопці та дівчата, окрім фестивалів та ігор, відвідували й міні-семінари: як працювати в команді, як вирішувати конфлікти, про значення толерантності та рівності для кожного.
Метою функціонування «MASCOF» було навчити молодих людей рухатися далі та виходити з зони комфорту задля власного розвитку та майбутніх успіхів. На думку волонтерів, які зібралися разом з усієї країни, – їм це вдалося!