Наприкінці червня викладачі кафедри екології і магістранти-екологи ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у круглому столі громадського і міського самоуправління «Система Миколаївської ливневої каналізації: сучасний стан, перспективи, стратегія рішення».
Захід проводився в межах проєкту «Річка й ми», який реалізується громадською організацією «Ініціатива заради життя» та чеським еколого-соціальним рухом NESEHNUTI.
Учасники круглого столу констатували, що головна проблема міської зливової каналізації полягає у багатьох чинниках, серед яких на першому місці, крім підтоплення, є потрапляння забруднюючих речовин у систему міської зливової каналізації під час потужних злив. Першопричиною цього, за результатами круглого столу, визначають масове несанкціоноване підключення домогосподарств до системи міської каналізації, а також потрапляння забруднюючих речовин в результаті змивання під час дощів.
Також під час круглого столу зазначили, що сьогодні для нашого міста проблемою є багатотоннажний транспорт, який транзитом курсує магістралями міста. У результаті, крім потрапляння небезпечних речовин в атмосферне повітря з вихлопами автотранспорту, маємо також осадження останніх на поверхні доріг та прилеглих територій, які під час дощових опадів можуть потрапляти у систему міської зливової каналізації.
За результатами круглого столу прийнято ряд рішень, серед яких направлення спільної резолюції з рядом запланованих заходів до міського голови Миколаєва та проведення ряду досліджень. Цю тему досліджує у своїй дипломній роботі магістрант екології ЧНУ імені Петра Могили 621 групи Остапенко Владислав під науковим керівництвом професора Людмили Григор’євої. Зокрема, заплановано відбір та аналіз проб води з 4 пунктів стоку міської зливової каналізації з використанням університетської яхти.