Літо, канікули, відпустка: декілька порад для активного проведення часу


Літні канікули – це час, коли студенти мають можливість відпочити від навчання та зайнятися чимось корисним та цікавим. Однак деякі студенти можуть запитати себе: «Навіщо мені взагалі щось робити? Чому б не просто відпочивати?»

Медіацентр ЧНУ пропонує декілька варіантів для активного та цікавого проведення часу .

Варіант № 1. Подорожі. Коли ми мріємо про подорожі, часто наші думки летять до відомих європейських міст, таких як Лондон, Париж чи Рим. Проте Україна також має безліч природних та культурних скарбів, які здатні здивувати та вражати своєю красою. Ось лише декілька з них:

  1. Софіївка, Умань, Черкаська область

Більше 500 000 чоловік щороку приїжджає сюди, щоб насолодитися красою природи та творінням рук людських. Це реально дивовижне місце, де можна гуляти – не перегуляти. На площі в 179,2 га росте понад 3300 видів дерев і кущів. Також тут є озера, водоспади, гроти, оригінальні альтанки й незвичайні скульптури. Що кому потерти, щоб збулося бажання, і куди піти, щоб отримати враження яскравіші, підкажуть місцеві екскурсоводи.

  1. Тунель кохання, Рівненська область

Це романтичне містечко знаходиться в 20–30 хвилинах від міста Рівне, неподалік від селища Клевань. Незвичайний тунель складається з вітіюватого переплетення дерев і кущів над ділянкою залізничної колії між селищами Клевань та Оржів.

Раніше цей шлях вів до військової частини й, щоб прикрити її від зайвих очей, уздовж дороги висадили дерева з яких і вийшла така мальовнича арка. Що цікаво, поїзди тут все ще іноді ходять, завдяки чому тунель зберігає форму: проходить поїзд ламає гілки й, тим самим, підтримує вид цієї 4-кілометрової арки.

Україна – країна, що має все для незабутнього відпочинку та дослідження. Від гір до моря, від стародавніх пам’яток до сучасних міст – кожен знаходить тут щось для себе.

Варіант № 2. Волонтерство. Віддати частину свого часу на волонтерство може бути дуже корисною діяльністю. Це дає змогу не тільки допомогти іншим, але й розвинути навички спілкування, організації, та керування проєктами. Тим більше, що в період війни це буде дуже доречно, і цим ви можете допомогти багатьом людям, які того потребують:

  • Гуманітарна допомога: Волонтери збирають та розподіляють гуманітарну допомогу, таку як їжа, вода, одяг та постільні речі, серед постраждалих;
  • Психологічна підтримка: Групи психологічної підтримки працюють із людьми, які потерпіли від стресу та травм унаслідок війни;
  • Організація та керування: Волонтери змушені вирішувати різноманітні завдання та керувати проектами, що сприяє розвитку організаційних навичок;
  • Спілкування: Волонтерство сприяє розвитку навичок ефективного спілкування з різними людьми, що є важливим у складних ситуаціях.
  • Почуття сенсу: Волонтерство дозволяє відчути себе корисним та зробити світ навколо трошки кращим.

Волонтерство в період війни не тільки служить допомогою тим, хто цього потребує, але й сприяє особистому зростанню та розвитку. Волонтери виявляють готовність віддати свій час та зусилля, щоб підтримати інших у складні часи, і це є проявом сили та солідарності в громадянському суспільстві.

Варіант № 3. Самовдосконалення та здоров’я. Це те, що робить нас більш здоровими та дозволяє гарно та з користю провести свій час, як з друзями, так і самотужки. Регулярна фізична активність під час канікул допомагає не лише підтримувати здоров’я, а й покращує настрій та робить людину енергійнішою.

  1. Біг – прекрасний спосіб покращити здоров’я та підвищити витривалість. Ви можете бігати на відкритому повітрі, в парку чи на біговій доріжці в спортивному залі.
  2. Під час літніх канікул ви можете вирушити на велосипедний прогулянку. Це не лише корисно для здоров’я, але й веселе та захоплююче заняття.

3.Збирайте друзів та організуйте ігри в баскетбол або волейбол на місцевому спортивному майданчику. Це весело та допомагає покращити координацію та командну роботу.

  1. Йога – це відмінний спосіб не лише зміцнити тіло, а й заспокоїти розум. Вона допомагає покращити гнучкість, зосередження та загальний стан здоров’я.
  2. Відвідування тренажерного залу або участь у фітнес-класах також може бути чудовим способом тренувати всі групи м’язів та підтримувати здоров’я.

Варіант № 4. Літні канікули – це ідеальний час для вивчення нових предметів, поглибення вивчення мов, розвитку навичок та поглиблення знань у сферах, які цікавлять. Завдяки доступності онлайн-курсів та ресурсів, студенти мають унікальну можливість самовдосконалення. Ось декілька варіантів самовдосконалення, які можуть зацікавити вас під час літніх канікул:

– вивчення нової мови може відкрити двері до нових можливостей для вас в майбутньому;

– читання завжди є актуальним, тому складіть список книг, які бажаєте прочитати і потім можна доєднуватись до книжкового клубу, адже це чудовий спосіб обговорити книги з іншими людьми та отримати нові погляди;

– спробувати те, чого ніколи не робили, наприклад: плетіння бісером, малювання, вишивка чи спробуйте навчитися грати на якомусь музичному інструменті;

– знайти можливість пройти стажування в обраній сфері може допомогти студентам збагатити свій досвід та зрозуміти, чи відповідає ця галузь їхнім інтересам і професійним цілям.

Варіант № 5. Літні канікули – це час, коли ми можемо знайти час для тих, кого ми любимо і цінуємо – нашої родини. Відвідування батьків, дідусів та бабусь, а також проведення часу з родичами, може стати цінним і незабутнім досвідом. Ось кілька причин, чому проведення часу з родиною важливо під час літніх канікул:

– Проведення часу з родиною – це чудовий спосіб передати сімейні цінності та традиції. Це може відбуватися через розповіді про історію сім’ї, спільне виконання певних ритуалів або просто через повсякденне спілкування.

– Сім’я – це наше джерело емоційної підтримки. Проведення часу з близькими людьми дає нам відчуття безпеки, любові та прийняття. Це особливо важливо в складні періоди життя.

– Спогади про те, як ми проводили час з родиною на літніх канікулах, залишаються з нами на все життя. Ці спогади дарують нам відчуття щастя, тепла та любові.

Загалом, літні канікули можуть бути чудовим часом для розвитку як особистості, так і професійно. Використання цього часу з максимальною користю може позначитися на майбутньому успіху студентів як у навчанні, так і в кар’єрі.

Матеріал підготувала Стецюк Віолета,

студентка спеціальності «Журналістика»,

фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили