Цей рік розпочався новим етапом проекту Перехідних демократій з урахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки, який підтримується Міжнародним Вишеградським Фондом. Це трирічний проект розрахований на 2014-2017 навчальні роки.
Проект включає в себе спеціальний курс для студентів політичних наук, у якому охарактеризовані процеси демократичної трансформації та європейської інтеграції в країнах Вишеградської четвірки (Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина). Із 27-го по 29-те березня Чорноморський національний університет імені Петра Могили відвідав запрошений лектор з Університету Александра Дубчека у місті Тренчин, Словаччини – доктор Гетнет Тамене. У ЧНУ ім. П. Могили він прочитав студентам факультету Політичних наук дві лекції: «Реакція країн НАТО на еволюцію сучасних небезпек: Роль країн Вишеградської четвірки» і «Демократичний досвід Словацької Республіки у рамках Вишеградської четвірки». Професор Тамене – викладач університету в області міжнародних відносин, політології, міжнародного публічного права і африканських політичних досліджень.
Гетнет Тамене розповів студентам про еволюцію загроз, що виникають відповідно до змін сучасного світу і змін в діяльності НАТО та його членів Вишеградської четвірки для того, щоб відповідно реагувати на сучасні загрози. Студенти виявили високу зацікавленість в цій темі через українські інтереси і перспективи участі в НАТО. Актуальність другої теми обумовлена тим, що Словацька Республіка пройшла такий самий шлях демократичних змін, який наразі проходить Україна. Тому дійсно важливо знати якомога більше про досвід ефективних реформ в інших країнах.
Найбільшу увагу привернуло питання студента: «Чи варто Україні прийняти в якості прикладу досвід Словаччини?». Запрошений лектор відповів, що все залежить від волі держави взятися за проведення реформ. Також Гетнет Тамене висловив свою думку із приводу політичної ситуації в Україні та Словацької позиції щодо санкції, які застосовуються до Росії.
Цей проект дає можливість студентам ознайомитися з досвідом країн Вишеградської четвірки, розширити академічну мобільність і перейняти досвід зарубіжних викладачів.
Окрім проекту Міжнародного Вишеградського фонду, Чорноморський національний університет імені Петро Могила розробляє і втілює у життя величезну кількість проектів у співпраці з міжнародними фондами та іноземними університетами-партнерами