Курс Грегора Розумовського «Концепція стійкого підвищення впізнаваності України в сприйнятті Заходу»: серед учасників – представники ЧНУ імені Петра Могили


Інтенсивний та плідний освітній процес у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили триває, попри посилення небезпеки з боку ворога.

Так, 11 – 13 жовтня 2022 року студенти та викладачі спеціальностей «Міжнародні відносини», «Історія та археологія», «Політологія» та «Журналістика» факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили стали активними учасниками курсу Грегора Розумовського «Концепція стійкого підвищення впізнаваності України в сприйнятті Заходу».

Мета курсу – розвинути в учасників компетенції для активної протидії російській дезінформації та вдосконалення транскультурної вербальної й невербальної комунікацій, підвищити медіаграмотність, навчити ефективно комунікувати із цільовими аудиторіями Західної Європи з метою просування важливих для України наративів.

 Грегор Розумовський – прямий нащадок останнього гетьмана України Кирила Розумовського, історик і фахівець зі Східної Європи (зокрема й України). Працював журналістом, співробітником аналітичного центру у Відні, експертом у підрозділі Єврокомісії з питань розширення ЄС, має консалтингову компанію. Нині провадить активну діяльність з посилення підтримки України в Європі.

Під час першого дня заходу пан Розумовський розповів про «західне сприйняття» України у контексті історії та сьогодення, про те, як взаємодіяти з правдивими фактами та маніпуляціями в інформаційному просторі.

Також Карі Гепко-Одерман, політична консультантка, журналістка, експертка з соціальних медіа, говорила про вміння розповідати про свою роботу простою та доступною мовою; важливість вчитися користуватися комунікативними сценаріями, розуміти психологію сприйняття текстів та візуальної інформації, адже це найпростіший спосіб ефективно поширювати інформацію, зокрема через соцмережі; фейки в соціальних медіа, їх вплив на наше життя.