Якщо ти вже закінчуєш бакалаврат або магістратуру й замислюєшся, що далі після навчання: куди йти працювати; за фахом чи ні; яка буде зарплатня, то пропонуємо аналіз ринку працевлаштування в Україні.
У результаті міні-дослідження ми з’ясували, що найбільшим попитом серед цьогорічних вступників нашої Могилянки користуються Факультет комп’ютерних наук, Факультет економічних наук, Факультет філології та Школа журналістики, куди було надіслано найбільше заяв. Станом на липень 2021 року найпопулярнішими сферами праці є IT-сфера, економічна діяльність, журналістика та філологія. Таким чином попит на напрямки навчання та сфери діяльності співпадають.
Найбільш високо оплачується праця випускників комп’ютерних спеціальностей. Зокрема менеджери проєктів у 2021 році заробляють 2 000 доларів щомісяця, а Product Managers – 3 000 доларів.
Трохи меншою є заробітна платня для фахівців банківської сфери. Для початківця в банку діє ставка – 1 000 доларів щомісяця, а начальник відділу може розраховувати на 2 000 доларів.
Затребуваними є фахівці у сфері аудиту та перевірки бухгалтерської та податкової звітності фірм. Така діяльність оцінюється в 1 000 – 2 000 доларів.
Фах журналіста теж користується великим попитом. Залежно від регіону України заробітна платня перебуває в межах від 5 000 гривень до 15 000 гривень (найбільша – у Вінницькій області, найменша – у Херсонській та Дніпропетровській областях). Для нашої області середньою є зарплата журналіста в межах 9 000 гривень.
Найчастіше питання від студентів-філологів – ким далі працювати? Актуальними варіантами праці є літературний критик, перекладач, редактор, копірайтер та SMM-менеджер. Залежно від напрямку діяльності, оплата варіюється від 10 000 гривень до 20 000 гривень.