Корисний рецепт: як залишатися в тонусі?


З настанням холодів багато хто помічає зміну свого стану: активність знижується, час, необхідний для того, аби виспатися, збільшується, частіше нападає хандра. Загалом такий стан можна назвати енергетичним спадом або зниженням тонусу. Зміна сезонів має великий вплив на активність нашого організму. Хоча, наразі, погода нас не радує зимовою завірюхою, стан все одно залишається млявим. Кінець навчального року й почуття наближеності до новорічних свят поки що мало додають заряду бадьорості, який би протримався весь день. Адже за ці декілька тижнів потрібно вирішити багато справ. Тому виходить, що ми багато працюємо, проте мало відпочиваємо.

Як же залишатися бадьорим і підтримувати працездатний стан в такому разі? Для цього нижче зазначений невеликий рецепт.

Збільшити час сну. Це здається неможливим, адже справ багато, а у добі лише 24 години. Однак мова йде про хвилини. Можна лягти раніше на 15-30 хвилин та дозволити собі вранці встати на 10-15 хвилин пізніше. Різниця дуже відчувається, хоча часу на це йде не так багато. Було б добре виділити собі час, аби виспатися. Це найкраще зробити у свій вихідний.

Змінити режим харчування. З настанням холодів зростає апетит. Аби не почуватися голодним, потрібно харчуватися меншими порціями, але частіше. Якщо є можливість, включіть до раціону насіння, горіхи. В них є вітаміни групи В, які сприяють посиленню адаптивних функцій нервової системи.

Ще трохи про харчування. Намагайтеся приймати їжу, яка додає тонус: злаки, свіжі овочі, фрукти, кисломолочні продукти, риба, м’ясні продукти. В Інтернеті можна знайти таблицю продуктів та їхню вітамінну, споживчу цінність. Таким чином, скласти собі раціон харчування для активної роботи.

Приємності. Починайте ранок із заряду гормонів щастя. Поснідайте улюбленою стравою (тільки з корисних продуктів звичайно), приділить декілька хвилин на спокійну релаксацію з чашкою кави чи зробіть смачний чай із додаванням різних ягід, фруктів, м’яти. Загалом, робіть те, що викликає у вас радість та приємні емоції.

Перемкніться на щось інше. Людина відпочиває, коли змінює рід діяльності. Тому можна зробити зовсім протилежне тому, що ви зазвичай робите. Зайнятися новою невеликою справою, зробити музичний тайм-аут або просто відпочити в тиші. Все залежить від роду вашої щоденної діяльності.

Сподіваємося, що цей невеличкий рецепт допоможе вам зберегти активність останніх робочих та навчальних тижнів цього року.