Колектив ЧНУ імені Петра Могили висловлює вдячність за багаторічну працю, розвиток наукової сфери педагогу, доценту кафедри історії Наталі Шевченко


Колектив кафедри історії та всього ЧНУ імені Петра Могили висловлює вдячність за багаторічну працю, розвиток наукової сфери педагогу, кандидату історичних наук, доценту кафедри історії факультету політичних наук Наталі Володимирівні Шевченко, яка пропрацювала в стінах нашого університету 18 років.

Наталя Володимирівна з 2006 по 2011 роки була деканом факультету політичних наук Чорноморського державного університету імені Петра Могили, а з 2011 – доцентом кафедри історії Чорноморського державного  університету імені Петра Могили.

Наукова спеціалізація Наталі Володимирівни: політична історія України XIV-XVIII ст.;  історіографія історії України у складі Великого князівства Литовського; історичне краєзнавство, гендерна історія.

Викладає базовий курс з історії України епохи середньовіччя і раннього модерну, спецкурс з гендерної історії.

Вона є авторкою понад 150 наукових праць, серед яких колективні видання: «Короткий довідник з історії України», «Малий словник історії України», Енциклопедія історії України. Київ: Наукова думка, 2003-2010. Т. 1-7.

А також є автором серії наукових статей з теми «Ягеллонська історико-політична спадщина в сучасній історіографії» (2008-2022) та актуальних проблем гендерної історії.

Такий значний науковий шлях визначився великою кількістю звань, нагород та особистих відзнак, серед яких Лауреатка обласної культурологічної премії імені Миколи Аркаса в номінації «Історичні, етнографічні, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини» (2002); відмінник освіти України (2002); почесна грамота Міністерства освіти України (1997), почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації (2003), грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації (2009), грамотами Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (1997, 1999, 2002), має подяку Кабінету Міністрів України (2010).

З 1997 року  працює з обдарованою шкільною молоддю у системі обласної і всеукраїнської історичних олімпіад, всеукраїнських історичних турнірів і Малої Академії Наук.

З 1998 року є заступником голови громадської організації обласного фонду «Жіноча перспектива» (працює над впровадженням гендерних програм до навчальних планів вузів). Представляла роботу фонду на міжнародному форумі жінок у Вашингтоні (США) «Жінка в розвитку» (1999). З 2015 р. – заступник голови міської громадської організації «Символи Миколаєва».

З 2019 року – член міської організації «Миколаївська Просвіта».

Член топонімічної комісії Миколаївської міської ради (2015-2023).

Співавтор наукового проєкту від громадської організації «Символи Миколаєва» щодо  перейменування вулиць м. Миколаєва у рамках реалізації  законів «Про декомунізацію» (2015).

Дякуємо Наталі Володимирівні за те, що багато студентів здобули знання, знайшли себе та стали кваліфікованими фахівцями.

Ваші лекції завжди були цікавими, інформативними та надихаючими. Ви не просто давали нам знання, Ви ділилися своїм досвідом, мудрістю та щирою любов’ю до історії. Ви завжди вірили в кожного студента, у його потенціал, і це давало сили та мотивацію для навчання.

Ви не просто викладач, Ви – наставник, друг, людина, яка завжди готова допомогти та підтримати.