Колектив ЧНУ імені Петра Могили долучився до святкування Дня захисту дітей у ДОФі: цікаві руханки з майстрами спорту, дослідження екології, книги про інклюзивне суспільство


Вже не перший рік благодійний фонд «ДОФ» приносить радість та задоволення маленьким жителям міста, створюючи для них незабутні моменти в святковий день. Ця ініціатива стала важливою традицією, яка об’єднує не лише дітей та їх батьків, а й всю громаду, показуючи, що кожен може долучитися до доброї справи та зробити світ навколо трохи щасливішим.

Основна мета заходу – створити атмосферу радості, веселощів та невимушеного спілкування, у якій дитячі усміхнені обличчя стають найкращим свідченням успіху. Спортивні змагання, майстер-класи з фізичної активності та здорового харчування допомагають дітям розуміти важливість руху та правильного харчування для збереження здоров’я. Також заходи сприяють розвитку творчих та інтелектуальних здібностей дітей. Мистецькі майстер-класи, літературні читання та інші культурні події допомагають дітям розкрити свій творчий потенціал та розвивати свої інтереси.

25 травня 2024 року студенти та викладачі ЧНУ імені Петра Могили провели профорієнтаційну діяльність до Дня захисту дітей, який традиційно організовує Благодійний фонд «ДОФ» у місті Миколаєві. Загалом до заходу долучилися представники навчально-наукового медичного інституту, факультету політичних наук, факультету фізичного  виховання і спорту та факультету комп’ютерних наук.

Студентки факультету фізичного виховання і спорту провели цікаві та захопливі фізичні активності для маленьких відвідувачів. Однією з головних ініціатив стали естафети в рамках проєкту «Spirit of Soccer» за участі Яни Манчик. Цей проєкт, реалізований спільно з Асоціацією аматорського футболу України та міжнародною організацією «Spirit of Soccer» за підтримки Державного департаменту США, спрямований на популяризацію спорту серед дітей та молоді. Керівник групи та кандидат спорту з художньої гімнастики та акробатики Даніта Болотова, студентка першого курсу ЧНУ, організувала енергійну руханку з елементами художної гімнастики.

Підтримуючи важливу подію, кафедра екології презентувала свої наукові розробки та інформацію про умови вступу до навчально-наукового медичного інституту. Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитися з інноваційними дослідженнями, що проводяться на кафедрі екології, та дізнатися про можливості навчання. Усі охочі також змогли взяти участь у майстер-класі з використання приладів для вимірювання параметрів мікроклімату, таких як освітленість, швидкість вітру, електромагнітне випромінювання та радіація. Учасники майстер-класу були нагороджені солодощами та отримали корисні буклети про спеціальність «Екологія».

Практичний психолог Лада Захарова та студенти спеціальності «Психологія», Анастасія Бєлова, Руслана Іванічева та Захаров Денис долучали маленких гостей свята до читання книжок з історіями дітей із інвалідністю. Часто дорослі мають стигматизоване ставлення до цієї теми, не знають, як з нею спілкуватися. Проте діти з інвалідністю – це, передусім, діти, які мають ті самі потреби та бажання, як і їхні ровесники: гратися, спілкуватися, дружити. Це свідчить про важливість обговорення теми інклюзії, яка розвиває розуміння та готовність до спілкування та дружби з дітьми з інвалідністю.

Студенти факультету політичних наук презентували спеціальності факультету за допомогою практичної складової – роботи репортера. А студенти факультету комп’ютерних наук показували власні розробки – 3D-принтери, роботів та іншу техніку створену та розроблену власними руками.

Висловлюємо щиру вдячність студентам за їхню небайдужість до подій у рідному університеті та у рідному місті!

Їхня ініціативність та турбота слугують яскравим прикладом для нас усіх.