Карантинне навчання: як факультети та інститути Могилянки адаптуються


Нещодавно ми розповідали вам як організовують процес дистанційного навчання в українських та закордонних вишах, а до того про дистанційне навчання в ЧНУ ім. Петра Могили. Наразі пропонуємо детальніше познайомитися як факультети та інститути Могилянки працюють в умовах навчання онлайн.

Студенти-журналісти інституту філології окрім того, що працюють у системі Moodle та використовують платформи Skype, Zoom у спілкуванні із викладачами, займаються журналістською практикою, яку можливо відтворити в домашніх умовах. Серед таких завдань: монтування відеоматеріалів відзнятих раніше, проведення інтерв’ю онлайн, написання статтей до газети Вагант та інтернет-журналу “Сольник”.

Студенти та викладачі факультету комп’ютерних наук також використовують для своїх занять програмні засоби: Google Hangouts, Google Meet, Zoom, Webex та інші сервіси для організації відеоконференції. Завдання з  дисциплін, методичні матеріали лекцій та практичних робіт викладені на  платформі Moodle3 ЧНУ ім. Петра Могили. Одним із методів дистанційного навчання є створення та запуск «Онлайн-презентация» в середовищі Microsoft Power Point. Це дозволяє викладачам швидко і ефективно провести лекцію. А студентам без додаткових програмних засобів (маючи лише посилання) прослухати лекцію.

В процесі проведення практичних занять з необхідністю здобуття навичок програмування використовуються Online IDE з багатокористувацьким редагуванням в реальному часі та онлайн системи контролю версій програмного коду GitLab.

Майбутні випускники ФКН адаптуються до умов карантинного навчання, тому для індивідуального консультування з виконання дипломної роботи, курсових робіт, з дисциплін та консультування групи використовуються поштові сервіси,  Telegram, Viber, Skype, та інші сервіси.

Окрім цього викладачі та студенти ФКН користуються можливостями відкритих онлайн курсів від провідних освітніх платформ України та світу. Так для дисциплін “Кібербезпека” та “Проєктування комп’ютерних систем і технології захисту інформації (ПКС і ТЗІ)” використовується український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів Prometheus та матеріали з його курсу IS101 “Основи інформаційної безпеки”, розроблений НТУУ “Київський політехнічний інститут”.

На платформі Coursera зі Стенфордського університету студенти опановують необхідні навички із вищезазначених дисциплін на курсах: “Cybersecurity and Its Ten Domains” (by University System of Georgia), “DDoS Attacks and Defenses” (by University of Colorado) та ін. За дисципліною “Комп’ютерні мережі” на безкоштовній інтернет-платформі платформі EdX, заснованій Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом,  студенти можуть вивчати основи мереж на базі Інтернету речей на курсі “Cybersecurity and Privacy in the IoT”.

Факультетом політичних наук розроблена Дорожня карта щодо організації навчального процесу під час карантину. Вона забезпечує рекомендації викладачам та студентам із використання електронних ресурсів для навчального процесу на карантині та практичних занять через Skyрe, послідовності виконання завдань, створення закритих спільнот у соціальних мережах для виконання завдання та спілкування із викладачами. Дорожня карта також пропонує відеоуроки із рекомендаціями з організації проведення дистанційного навчання для викладачів від тимчасового центру надання інформації для допомоги викладачам в період епідемії короновірусу (COVID-19) та інших проєктів інформування про дистанційну роботу у навчальних закладів.

Студенти  ФПН використовують платформи Kahoot, Quzizz, IDroo, Miro для самостійного опрацювання матеріалів. У Дорожній карті наданий список відкритих онлайн курсів від українських та закордонних освітніх платформ, які студенти можуть використовувати відповідно до своїх спеціальностей: ВУМ, Prometheus, Coursera, EdEra та інші.

Юридичний факультет ЧНУ ім. Петра Могили забезпечив свої студентам практику. Раазом із юридичною компанією “Армада” вони реаізували дистанційну стажувальну програму для студентів ЮФ. Впродовж стажування студенти вмконують надані компанією ситуативні кейси протягом двох місяців та, в результаті, найкращі учасники мають змогу приєднатися до команди юристів провідної юридичної компанії міста Миколаєва.

Окрім цього, наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили пропонує канали зв’язку та електронні доступи до Інституційного репозитарію ЧНУ ім. Петра Могили, ресурсів наукової бібліотеки на сайті університету та сервіси віддаленого доступу до  баз даних національної підписки: Scopus, Web of Science, Springer Nature, Wiley.