2 червня студенти факультету економічних наук взяли участь у грі «Гео-челендж #25!» – змагання проєктів землеустрою для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Ініціювала та провела захід кафедра управління земельними ресурсами на честь професійного свята землевпорядників і з нагоди відзначення 25-ї річниці створення ЧНУ імені Петра Могили.
Гео-челендж факультет проводить вперше. Усі команди по черзі виступали перед членами журі, презентували свої проєкти та відповідали на додаткові питання. Серед основних завдань заходу є посилення практичної складової навчання шляхом посилення співпраці з роботодавцями, залучення студентів до виконання проєктних робіт, поглиблення професійних знань і навичок у сфері геодезії, землеустрою та кадастру.
Гео-челендж відбувся за підтримки та сприяння основних стейкхолдерів і партнерів факультету – роботодавців у сфері геодезії та землеустрою, представники яких були у складі журі та консультантів студентських команд. Так, консультантами стали представники Миколаївської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», ТОВ “Земельно-архітектурне бюро”, ФОП Ніколау Георгій Валентинович, ФОП Малашина Лідія Петрівна.
До складу журі ввійшли як роботодавці, так і науково-педагогічні працівники кафедри управління земельними ресурсами:
У процесі підготовки та проведення гео-челенджу студенти виконували проєктні роботи з землеустрою, п’ять з яких вийшли в фінал.
Перше місце посіла команда «Юні проектанти», яка під керівництвом Миколаївської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» реалізовувала Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для продажу прав оренди на неї на земельних торгах із земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах території Широколанівської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області, у складі:
Друге місце посіла команда «Geonik», яка під керівництвом ФОП Ніколау Георгій Валентинович презентувала Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у разі зміни її цільового призначення, яка знаходиться у власності громадянина України Геракова Олексія Валерійовича для іншого сільськогосподарського призначення на земельну ділянку для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за адресою: Миколаївська область, Баштанський район, м. Баштанка, вул. Промислова 4-а, у складі:
Третє місце – команда «Рекогностувальці», яка під керівництвом ФОП Малашина Лідія Петрівна презентувала Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду ландшафтного заказника місцевого значення “Новобірзулівський” в межах території Привільненської сільської ради Баштанского району Миколаївської області, у складі:
Четверте місце – команда «Параллакс», яка під керівництвом ТОВ “Земельно-архітектурне бюро” презентувала Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду із земель сільськогосподарського призначення ТОВ “ТІЛІГУЛ СОЛАР” для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ, організацій (код КВЦПЗ J.14.01), у складі:
П’яте місце – команда «Геопортал», яка під керівництвом ТОВ “Земельно-архітектурне бюро” презентувала Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки цільове призначення якої змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства (А 01.03) у землі для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (J 11.02), у складі:
У цілому, проведений захід був орієнтований на поглиблення практичної складової, удосконалення професійних та посилення соціальних навичок (soft skills), сприяв розвитку особистісно-професійних інтересів і компетентностей здобувачів.