Кафедра екології презентує Стратегічний план розвитку
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили ухвалила Стратегічний план розвитку, який є важливим документом у реалізації освітньої, наукової, галузевої та профільної діяльності кафедри.
Наводимо пункти зі Стратегічного плану:
- Згідно з затвердженою Вченою Радою «Стратегії Екологічної політики» ЧНУ імені Петра Могили втілювати заходи «зеленого університету» для включення до світового рейтингу університетів.
- Розгорнути автоматизовану систему еколого-радіаційного моніторингу атмосферного повітря (у рамках затвердженого проєкту «Smart EcoMykolaivRegion у Стратегії розвитку Миколаївської області на 2021- 2027 роки)
- Розвивати консалтингові та тренінгові з напрямку «Радіаційна безпека» для забезпечення профільного навчання професіоналів, які працюють із джерелами іонізуючого випромінення (згідно з ліцензією від Державної інспекції ядерного регулювання).
- Розвивати лабораторну матеріально-технічну базу з проведення інструментальних досліджень об’єктів навколишнього середовища.
- Забезпечити включення наукового журналу «Environmental and Radiation safety» до Переліку фахових журналів категорії А.
- Сприяти навчально-науковій мобільності викладачів і студентів у навчально-наукових установах світу.
- Провести акредитацію освітніх (1 рівня – бакалавр, 2 рівня – магістр) та освітньо-наукової (3 рівня – PhD) програм спеціальності 101 «Екологія».
- Підтримка еколого-освітньої діяльності кафедри екології через організацію простору для проведення лекцій, воркшопів і семінарів для студентів, школярів та громадськості з метою популяризації екологічної освіти.
- Розвиток співпраці з державними установами, місцевими громадами та міжнародними організаціями у сфері екологічної безпеки, а також управління станом водних ресурсів за умовах кліматичних змін.
- Підтримка розвитку Українсько-Польського інституту через організацію культурних, науково-освітніх заходів, виставок, днів польсько-української співпраці
- Збільшення активності в екологічних міжнародних програмах.
- Ініціювати нові партнерства для залучення студентів і викладачів до обмінів та спільних наукових проєктів.