Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили інформує: Важливість проблеми води в умовах сьогодення


Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили звертає увагу на загострення проблеми з забезпеченням населення України питною водою, однією з найважливіших потреб людини. За оцінками Світового фінансового банку, Україна займає 125 місце серед 180 країн за показником «кількість питної води на душу населення». Понад 6 млн українців мають проблеми з доступом до питної води за даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Україна.

Через активні бойові дії в низці регіонів перебиті водогони, а також немає можливості завезти бутильовану питну воду. Люди змушені брати воду з колодязів, придомових свердловин, річок тощо.

На жаль, ця проблема  не оминула й наш рідний Миколаїв! Адже відомо, що в Миколаєві в більшій частині міста відсутнє централізоване водопостачання.

Зокрема Міністерство охорони здоров’я України опублікувало ряд рекомендацій зі знезараження води в умовах відсутності доступу до чистої питної води через російську агресію.

Перед початком процесу її насамперед варто оцінити за кольором та запахом:

  • спочатку потрібно набрати половину або ⅓ об’єму пляшки та інтенсивно її потрусити. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання;
  • після цього потрібно оцінити воду за запахом. За наявності хімічного, бензинового, трупного або іншого неприємного / підозрілого запаху воду заборонено використовувати для пиття;
  • вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому посуді або в прозорому посуді на білому фоні.

Після можна приступати до її знезараження.

Після перемоги Україна має невідкладно повернутись до питання комплексної модернізації галузі, наголошують у профспілці екологів ПАЕУ. Крім того, в Україні водних ресурсів у 20 разів менше, аніж у Швеції. При цьому досі не маємо єдиної системи управління водними ресурсами, відсутня чітка інформація про кількість водних ресурсів та їх якість.