24 червня на ютуб-каналі ТРК МАРТ вийшло інтерв’ю з ректором ЧНУ імені Петра Могили Леонідом Клименко. У програмі «Діалог» спілкувалися про університетську клініку, проблеми з передачею приміщення для неї міською радою та як було вирішено це питання, трохи про майбутні місцеві вибори та випускників-управлінців. Дещо з цього інтерв’ю пропонуємо вам прочитати нижче.
Як працював виш в умовах карантину?
Так сталося, що ще до карантину ми прийняли рішення про впровадження такої електронної системи дистанційного навчання як Moodle. Вона дозволяє кожному викладачу за допомогою інтернету на сайті викладати свої завдання студентам, а студентам відсилати свої роботи. Перевірка здійснюється в електронному вигляді, тому ми були озброєні ще до початку карантину. Ми перейшли на третю, більш сучасну і реформовану версію програми, в якій викладачі мають можливість читати лекції, а студенти можуть прослуховувати їх. За допомогою платформи ZOOM викладачі проводили зустрічі зі студентами. Таким чином нам вдалося ці два місяці карантину пережити достатньо спокійно. Заняття проводилося за розкладом, вони фіксувалися на відео, навчальному відділу було легше перевіряти відвідування через електронну форму.
Але які б не були умови дистанційного навчання, їх не можна порівняти з очною формою викладання та спілкування. Ми змогли перейти до традиційного навчання на початку червня і сесію студенти вже складали як зазвичай, так само як і захисти дипломних робіт. Будемо сподіватися, що нічого більше не трапиться і нам вдасться закінчити навчальний рік спокійно. На жаль, наша традиційна хода випускників у мантіях по вулиці Соборній не відбудеться через карантин. Проте в нас є велика актова зала, тому ми будемо окремо відводити час для кожного факультету та інституту. Це важливий етап у житті студента-випускника, для них це свято.
Як вам ідея, щоб випускники наступного року пройшлися ходою з випускниками цього року?
Ідея може бути добра, але наші випускники розлітаються по світу і їх буде дуже складно зібрати.
Маленька перемога, якщо можна так сказати, відбулася цього року для вашого вишу. Довго ходили по депутатським комісіям і просили, щоб недобудову на 3-й Слобідській передали університету під університетську клініку, але це не вдавалося. Зрештою вам передали приміщення дитячої інфекційної лікарні, яка в аварійному стані.
За час незалежності України нам вдалося вперше здійснити підготовку лікарів не в медичному університеті, якого взагалі немає в Миколаївській області. Ми вже чотири роки готуємо майбутніх професіоналів, це різні лікарі. Нам вдалося зробити дуже потужний крок для розвитку Миколаївської області. З нас взяли приклад такі міста як Херсон, Луцьк, які теж відкрили на базі свої вишів підготовку лікарів.
Вже 5 років ми розмовляємо з нашої міською радою про передачу нам недобудови на 3-й Слобідській. Чому ми билися за цей корпус? Там будувалася лікарня. Приміщення для лікарні має свою специфіку та особливості: службові приміщення, спеціально розраховані, на вагу та розмір ліфти і подібне. Нам підходило це приміщення, проте заважала неконструктивна позиція деяких депутатів. Хоча й були ті, хто нас підтримували, проте таких – меншість. Більшість депутатів зараз дбає не про розвиток освіти, медицини, а вирішують свої питання.
Подивіться, сьогодні відбулась пандемія: кордони закриті, переміщення людей навіть в межах України закрите. Цей випадок показує, що можна сподіватися лише на те, що ми маємо, що ми збудували та де можемо отримати медичну допомогу. Для забезпечення безпеки нашої громади необхідно, щоб рівень медичного обслуговування в Миколаєві відповідав світовому, а для цього потрібні щоб були кадри відповідної кваліфікації – те, що є сьогодні в університеті: доктори медичних наук, кандидати, доценти, провідні хірурги, викладачі із-за кордону і тоді в нас буде відповідне медичне обслуговування. Для цих цілей приміщення лікарні на 3-тій Слобідські нам підходило. Приміщення для університетської лікарні переходить до державної власності – університету. Його неможливо приватизувати чи перепрофілювати. Обслуговувала б лікарня жителів Миколаєва. Тому питання, про кого дбають депутати?
Питання до вас про утримання майбутньої університетської поліклініки, адже потрібно витратити великі кошти на ремонт переданого вам приміщення дитячої інфекційної лікарні та на її подальше підтримання.
На сьогодні в університеті немає проблем з коштами. Ми готові вкладатися і постійно це робимо. Інша справа – держава не дає жодної копійки. Ми не чекали, коли нам передадуть клініку. Два роки тому ми вивели з навчального процесу наш 3-й корпус і перебудували під університетську поліклініку. Вона не тільки для лікування студентів та 800 наших співробітників. З 1 липня вона буде здійснювати консультативний прийом, але там не буде стаціонару. Тобто, сьогодні в поліклініці буде здійснюватися прийом до різних лікарів, а стаціонар почне діяти там, де сьогодні знаходиться дитяча інфекційна лікарня. Стаціонар планується на 50 ліжок, з одномісними палатами, які облаштовані за сучасними нормами та сучасним словом медичної техніки. Я вивчав медицину та інформацію про палати Ізраїлю, Південної Кореї, Німеччини, США, Італії, Білорусії, клініки Шалімова, Київського «Інституту Серця». Ми повинні створити дуже сучасні, комфортні умови перебування хворих у стаціонарі. Одномісні палати з додатковим ліжком для членів родини, замість стільців і ковдр, які роздають зараз в лікарнях.
Вам є що прокоментувати з приводу доріг, які ведуть до університету та загалом про майбутній склад депутатського корпусу й вибори мера, які на нас чекають 31 жовтня?
Я вже двічі був депутатом міської ради. Тут потрібні люди, які мають відповідну освіту, досвід. Якби такі люди були при владі, то Миколаїв дуже швидко розвивався. Я маю на увазі, що потрібні люди зі стратегічним мисленням, які думають про розвиток міста, про залучення інвестицій, про підйом суднобудування, машинобудування. Виборці повинні розуміти, що якщо буде працювати завод Зоря, Чорноморський завод, 61 завод, тоді будуть гроші на будівництво доріжок, парків і на все інше. Все буде працювати коли буде головне – розвинена економіка міста, робота, інвестиції в місті, буде бюджет міста. Тоді всі ці речі будуть робитися автоматично. Треба, щоб змінилася свідомість виборців, свідомість містян, аби вони голосували за тих, хто пропонує серйозні речі.
Чи багато ваших студентів-випускників зараз при владі?
При владі наші студенти є. У нас діє Інститут державного управління, тому багато в Миколаєві наших держслужбовців. Студенти факультету політичних наук сьогодні працюють у багатьох місцевих ЗМІ.
Мені хочеться побажати нашим випускникам, щоб вони були об’єктивними, не продавали свою честь за зарплату, щоб не було соромно за свої дії через декілька років. Мені хотілось би, щоб наші випускники, які працюють в органах влади були в першу чергу порядними.
Повну версію інтерв’ю можна подивитися за посиланням.