Інтеграція компоненту Психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки (MHPSS) та Забезпечення засобами для існування (MLI): для психологів ЧНУ імені Петра Могили провели дводенний тренінг представники Міжнародної організації з міграції


Протягом 13 – 14 лютого 2024 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили тривала Орієнтаційна тренінгова сесія для Імплементаційних партнерів «Інтеграція компоненту Психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки (MHPSS) та Забезпечення засобами для існування (MLI)».

Такими партнерами виступають практичні психологи навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню нашого університету, а також психологи  громадської організації «Майстерня добра».

Тренінг проводили представники Міжнародної організації з міграції, зокрема Марія Власенко, головна спеціалістка MHPSS (Менйстрімінг), та Джулі Мейер, спеціалістка з підтримки програм MHPSS.

Захід розпочав вітальним словом перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

А саме навчання триває двома мовами – українською та англійською.

«Програма, що тільки почала впроваджуватися в Київській та Полтавській областях, тепер хочемо її реалізувати в Миколаївській.

Впровадження психосоціального компоненту та забезпечення засобів для існування. Загалом це допомога людям, які перебувають у стані пошуку роботи чи зміни трудової діяльності або ті, які втратили роботу у зв’язку з повномасштабним вторгненням та переселенням, і тепер хочуть опанувати щось нове.

Тренінг спрямований на навчання відповідних спеціалістів, щоб вони допомагали таким людям в розвитку їхніх «soft» (укр. – м’яких) та «hard (укр. – твердих) skills». Це фактично є підтримкою людей, які опинилися в тяжких умовах через брак засобів для існування», – говорить Марія Власенко, головна спеціалістка MHPSS.

Наприкінці тренінгу, 14 лютого, у Міжнародний день дарування книг, організатори навчання, представники Міжнародної організації з міграції  передали декілька примірників посібника «Інтеграція ПЗПСП та забезпечення засобами для існування» до фонду Бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили. Це надасть можливість нашим викладачам і студентам краще опанувати знання та реалізувати власні практичні навички.

Ми вдячні нашим постійним партнерам із Міжнародної організації з міграції за спільні проєкти та цінну допомогу!

Лише разом ми зможемо більше!