Інформуємо про можливість участі у конкурсах на фінансування Українсько-Німецької дослідницької співпраці за широким колом напрямів:
1) Поточний конкурс проєктів наукової співпраці німецьких та українських партнерів у сфері сталої реконструкції України (31 січня 2025 року);
2) Створення німецько-української університетської мережі через спільні програми отримання дипломів, співпрацю, а також заходи з навчання персоналу українських ЗВО (17 лютого 2025 року);
3) Запрошення подати заявку на 2025 Міжнародну дослідницьку стипендійну програму «Think Space Ukraine», Регенсбург.
Детально про програми:
Як частина німецької стратегії інтернаціоналізації освіти, науки та досліджень, програма спрямована на підтримку українського наукового ландшафту у збереженні наявного наукового потенціалу та розширенні дослідницького потенціалу. Це також має зменшити вихід з української наукової системи та сприяти обміну думок між Німеччиною та Україною. Водночас позиції Німеччини як ключового партнера України у сфері досліджень та інновацій мають бути зміцнені, а німецькі університети та неуніверситетські дослідницькі установи мають отримати можливість розвивати нові підходи до співпраці з партнерами з України.
Конкурс охоплює широкий спектр пілотних проєктів, пов’язаних з відбудовою України. Зокрема нижче перераховані, але програма не обмежується лише цими напрямами:
Детальніше – в офіційному дзвінку тут (німецькою мовою).
Конспекти проєкту необхідно подати не пізніше 31 січня 2025 року. Конспект проєкту німецькою або англійською мовою має бути поданий німецьким заявником або консорціумом разом із принаймні однією чи кількома науковими установами з України.
Баварський дослідницький альянс BayFOR, який брав участь у кількох наших конференціях, пропонує допомогу та підтримку на всіх етапах процесу подання заявки, якщо залучений баварський партнер.
2) Німецько-українська мережа університетів (DUHN) – DAAD та BMBF
Метою програми є створення німецько-української мережі вищої освіти для підтримки реконструкції українського сектору вищої освіти, налагодження сталого співробітництва між університетами Німеччини та України та забезпечення інтеграції України в європейський простір вищої освіти. Фінансування передбачено для (подальшого) розвитку спільних навчальних програм і навчальних модулів у рамках німецько-українського університетського співробітництва, а також заходів для подальшого навчання персоналу українських університетів у сферах управління університетом та інтернаціоналізації.
Більше інформації – в офіційному дзвінку тут (німецькою мовою).
Заявки повинні бути подані німецькою державою або державним університетом до 17 лютого 2025 року. Інструкції щодо всіх частин програми можна знайти в Інтернеті.
17 грудня 2024 року DAAD проведе інформаційний захід про процес подання заявок – необхідна реєстрація до 13 грудня на duhn@daad.de.
3) Конкурс на участь у програмі міжнародної наукової стипендії в Регенсбурзі на 2025 рік
Центр міждисциплінарних українських студій «Think Space Ukraine» запрошує дослідників подати заявку на участь у нашій міжнародній дослідницькій стипендійній програмі Регенсбурзького університету на 2025 рік, присвяченій українознавству.
Типи стипендій:
Стипендіати отримують доступ до бібліотечних ресурсів Регенсбурга, експертних консультацій та наукових заходів.
Кінцевий термін подачі заявки: 31 грудня 2024 року.
Додаткову інформацію, а також контактну інформацію «Денкраум Україна» можна знайти тут
Інформуємо про можливість участі у конкурсах на фінансування Українсько-Німецької дослідницької співпраці за широким колом напрямів: 1) Поточний конкурс проєктів наукової співпраці німецьких та українських партнерів у сфері сталої реконструкції України (31 січня 2025 року); 2) Створення німецько-української університетської мережі через …