Групові зустрічі з абітурієнтами та індивідуальні консультації: Профорієнтаційна робота ЧНУ імені Петра Могили


Наприкінці лютого відбулась чергова онлайн-зустріч представників ЧНУ імені Петра Могили з майбутніми абітурієнтами. Цього разу спілкувались з старшокласниками смт Миколаївської області – Врадіївки.

Загалом такі групові онлайн-зустрічі «Profi-talk» 2021 року організовують і проводять на постійній основі. Профорієнтаційні заняття вже проведено для старшокласників Садівської, Воєводівської, Новоселівської та Агрономійської шкіл Арбузинського району та Врадіївської ЗОШ №1, Врадіївської ЗОШ №3, Врадіївської районної гімназії.

фото 1.jpg

 

Організовують та проводять зустрічі представники  ЧНУ імені Петра Могили:  начальник Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню  Людмила Опанасенко та відповідальний секретар приймальної комісії Анна Алексєєва. При збільшенні запитів на проведення занять до таких зустрічей можуть долучитися викладачі кафедр, відповідальні за профорієнтаційну роботу.

На «Profi-talk» старшокласники можуть поставити свої власні питання та отримати чимало корисної інформації. Так, під час взаємодії з майбутніми абітурієнтами детально обговорюються:

  • особливості вступної кампанії 2021 року;
  • перелік спеціальностей, за якими здійснюється професійна підготовка фахівців у ЧНУ імені Петра Могили;
  • рекомендації психолога щодо формування готовності до свідомого професійного самовизначення у молоді.

Такі заходи отримують підтримку не лише у стінах університету. Ідею про проведення профорієнтаційних занять зі старшокласниками підтримали Миколаївський обласний центр зайнятості та його районні філії, а також Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

За їхньої допомоги інформація про можливість детального ознайомлення з актуальною для абітурієнтів інформацією стала доступною для керівників шкіл області, педагогів, учнів і їхніх батьків. Ініціаторами зустрічей здебільшого виступають фахівці центрів зайнятості, відповідальні за профорієнтаційну діяльність, а також заступники директорів закладів загальної середньої освіти з виховної роботи.

фото 2.jpg

 Чаювання з профорієнтологом

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню  ЧНУ імені Петра Могили постійно намагається впроваджувати профорієнтаційну діяльність для майбутніх абітурієнтів. Так, в ЧНУ діють профорієнтаційні індивідуальні та групові консультації – «Чаювання з профорієнтологом», які проводять щочетверга.

фото3.png

 

Начальник Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню та спікер «Profi-talk»   Людмила Опанасенко пояснює, що учні на зустріч із психологом приходять з батьками і переважна більшість старшокласників уже визначилася з професію, яку прагне здобути в ЧНУ імені Петра Могили, проте все одно вони мають певні питання:

«Труднощі виникають через недостатню поінформованість про специфіку професійної діяльності, неготовність потенційних абітурієнтів взяти на себе відповідальність за власний вибір при демократичній позиції батьків щодо цього питання, а також через різні погляди членів сім’ї на професійне майбутнє дітей», – розповідає пані Людмила.

Надалі Центр планує продовжувати організацію подібних заходів. А нещодавно, 3 березня, на базі Центру відбулось перше заняття безкоштовних курсів «Основи кар’єрного консультування». Вони створені для студентів волонтерів-профорієнтологів спільно з Миколаївським обласним центром зайнятості.

У подальших проєктах для абітурієнтів Центр планує розробку можливості не тільки сприяти професійному самовизначенню, а й продукуванню професійного майбутнього (розвитку професійного цілепокладання).

Типові помилки при виборі професії

Помилки, з якими стикаються абітурієнти при виборі майбутньої професії, різні, найчастіше:

  • необізнаність зі специфікою професійної діяльності;
  • орієнтація молоді на соціальний прагматизм у виборі професії без урахування особистих інтересів і здатностей;
  • невміння або небажання розібратися у власному потенціалі та особистісних якостях, які сприяють або перешкоджають професійному розвитку;
  • неврахування своїх фізичних особливостей при професійному виборі;
  • орієнтація на стереотипи про престижність чи непрестижність професії;
  • «фатальність» вибору тощо.

Ще однією типовою помилку є вибір професії «за компанію». Для деяких учнів – це пригода, яку вони мають пройти зі своїми друзями. Людмила Опанасенко розповіла, що попри такі помилки, абітурієнти проявляють й чималу кмітливість:

«Під час консультації одна із миколаївських старшокласниць поділилася планом успішного проходження «професійного квесту» разом зі своєю подругою. Виявилося, що дівчата до деталей продумали, як саме вони будуть долати різні перешкоди, що виникають у студентському житті, як професійно зростатимуть і будуть розвиватися. Цікаво, що сучасні абітурієнти легко і швидко знаходять інформацію у соціальних мережах про особливості навчання на тій чи іншій спеціальності і вже давно «заочно» товаришують зі студентами університету. У цьому аспекті особливу роль відіграють не стільки офіційні сторінки закладу вищої освіти, скільки особисті Інстаграм-публікації, які ретельно відстежують школярі».

Для тих, хто ще вагається у виборі професії, надаємо фрагмент профорієнтаційного чек-листа від Центру ЧНУ імені Петра Могили, який допоможе з професійним вибором:

фото 4.jpg

 

Також ви можете звернутись щодо консультації до Центру за телефоном (0512) 76-92-84 або поштою centerchnu@gmail.com.