Ризики для безпеки дітей та молоді, відсутність можливості планування власного майбутнього, обмежений доступ до освітнього середовища – саме такими є негативні фактори сучасної війни.
Лише через спільні налагоджені зусилля можна досягти розвитку всіх сфер у громадах.
У п’ятницю, 27 вересня 2024 року, на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили на платформі Футуранок відбувалися презентації-обговорення Принципів моделі відновлення Миколаєва.
Захід реалізувався за ініціативи Save The Children, за участі міської ради Миколаєва та за сприяння й фінансової підтримки Уряду Данії.
Як зазначають організатори, метою зустрічі є діалог задля створення безпечної інклюзивної платформи для обговорень щодо відновлення Миколаєва, об’єднуючи на постійній довгостроковій основі різних учасників з усього регіону, зокрема представників місцевої влади, членів громади, активного громадського суспільства, міжнародних партнерів (у т. ч. – данські організації й агенції ООН), бізнесу, академічних кіл, а також дітей та молоді з регіону.
Із вітальним словом виступили Анатолій Петров, перший заступник Миколаївського міського голови з гуманітарних питань, Якоб Торрільд Гансен, голова Офісу Посольства Данії в Україні, Соня Куш, директорка Save The Children в Україні, а також Леонід Клименко, ректор ЧНУ імені Петра Могили, який показав наслідки влучання п’яти ракет у будівлі університету та результати відбудови корпусів закладу.
Обговорення тривало в межах п’яти секційних панелей, спрямованих на залучення дітей та молоді до процесів відновлення та планування відбудови; пріоритетність дітей, зокрема освіту, економічні можливості, ментальну здоров’я й добробут; визначення питань координації в процесах відновлення. Для дітей проводилися активності та інтерактивні вправи на Футуранку, де кожен зміг відчути себе вільним, сповненим енергії та натхнення. Наприклад, усі охочі могли побачити новий Миколаїв очима дітей за допомогою віртуальної реальності, створити оригінальне фото за допомогою техніки малювання світлом тощо.
Наприкінці заходу всі учасники презентували власні напрацювання за тематичними дискусіями, ділилися досвідом та враженнями, зокрема директор південного регіонального офісу Save The Children Мусана Алхаю фіналізував протягом дня.
Колектив ЧНУ імені Петра Могили вірить, що разом нам вдасться відновити нашу країну!
Матеріали підготувала завідувачка
Медіацентру Анна Джежар