Фінансові поради для студента


Студенти та пенсіонери – це дві категорії людей, яким в Україні найскладніше отримати гроші та ефективно ними керувати. Про це на своєму порталі повідомляє 24 КАНАЛ.

Доволі часто словосполучення «бідний студент» вживається не лише під час проваленої сесії, частіше – під час розмов про гроші. А слово «студентський» використовують як один із синонімів до «бюджетний». Варто лише згадати різні страви з вище згаданим прикметником – так ми говоримо про ті, де мінімум інгредієнтів, які до того ж коштують недорого.

Разом з тим, у молоді є багато інструментів та можливостей, щоб покращити свій фінансовий стан.

Прагніть фінансової незалежності

Студенти, прагнучи повної фінансової незалежності, часто знаходять роботу на вихідні або у вечірній час. Це правильний напрям на шляху до самостійного забезпечення власного життя. При цьому не варто шукати перший ліпший підробіток та недооцінювати власні можливості. Потрібно пам’ятати, що ви все-таки майбутній фахівець з певної спеціальності і, можливо, вже маєте якісь знання, які можна використати під час роботи.

Також намагайтесь розвивати свої навички не лише у виші, але й за його межами – відвідуйте семінари або вебінари, беріть участь у тренінгах. Це допоможе знайти більш високооплачувану роботу.

Зосередьтесь на кар’єрі

Звісно, сучасне студентське життя – це нові знайомства, посиденьки з друзями, навчання та сесії. Та на додачу молодь має встановлювати корисні ділові контакти та розвиватись у практичних аспектах майбутньої професії. Як це зробити? Спробуйте вже на першому курсі навчання знайти вакансію за фахом.

Спершу це може бути робота асистента чи помічника, які не є високооплачуваними. Однак такий підхід на початку дасть можливість дізнатися внутрішню кухню вашої майбутньої професії та отримати необхідний досвід, який зможете ефективно застосувати у майбутньому.

До речі, налагоджувати корисні контакти допоможе і громадська діяльність. Своїм досвідом громадської діяльності поділились студенти ЧНУ імені Петра Могили у циклі дописів «Не навчанням єдиним. Громадська діяльність студентів Могилянки», з якими можна ознайомитись на сайті університету.

Відкладайте гроші

Відкладати кошти можна по-різному. Одним із таких варіантів може стати відкриття рахунку в банку. На нього можна відкладати невеликий відсоток своїх доходів. Згодом їх можна покласти на депозит або інвестувати в інші малоризиковані інструменти. У будь-якому разі відкладення стануть «фінансовою подушкою безпеки» для вас та можуть підстрахувати під час складних життєвих обставин.

Уникайте заборгованостей

Використання кредитних коштів є нормальною практикою, коли вони дійсно необхідні. Але повернення цих коштів завжди має бути пріоритетним завданням. Це допоможе уникнути поганого кредитного рейтингу, і загалом полегшить моральний стан, адже за вами не залишиться невиконаних справ.

Дотримуйтесь дисципліни

Найважливішою звичкою мільйонерів вважають дисципліну, в тому числі і фінансову. Вони, як правило, регулярно займаються спортом, дотримуються здорового харчування, економлять частину свого доходу, читають книги та розумно розпоряджаються своїм часом, вони є одними з найбільш дисциплінованих людей на землі. Тому варто вибудувати для себе хоча б мінімальний план як життєвий, так і фінансовий, який згодом стане частиною вашого життя та досягненого успіху.