Фасилітаційна зустріч «Грані порозуміння: студенти й викладачі»


8 квітня 2025 року на базі Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили у співпраці зі Студентською колегією відбулася фасилітаційна зустріч «Грані порозуміння: студенти й викладачі».

Метою заходу стала побудова відкритого діалогу між студентами та викладачами щодо навчального процесу: що задовольняє учасників освітнього середовища, а що варто вдосконалити. Ведучою зустрічі виступила практичний психолог кабінету Лада Захарова.

«Сьогоднішня зустріч була запланована як можливість відвертої розмови між викладачами і студентами — про те, що їх задовольняє в навчальному процесі, що хотілося б покращити. І вона справді вийшла такою, як планувалася: відвертою та зацікавленою. Ми маємо надію, що обидві сторони почули одна одну. Спільний висновок, до якого дійшла група: перш за все потрібно залишатися людяними — і тоді будь-яке непорозуміння можна подолати», — зазначила Лада Захарова.

У заході взяли участь студенти та викладачі з різних факультетів. Завдяки фасилітаційній формі зустрічі кожен зміг висловитися, поділитися очікуваннями та знайти точки дотику з іншими учасниками.

«Було цікаво повзаємодіяти з викладачами не в контексті лекцій чи семінарів, а саме в неформальній атмосфері. Обговорити те, що хвилює як нас, студентів, так і викладачів. Особливо цікаво було почути думки викладачів з інших кафедр, яких ми раніше не знали особисто», — поділилася враженнями Світлана Швець, студентка юридичного факультету.

«Цінно було поділитись своїми очікуваннями і почути очікування з боку викладацького складу. Учасники змогли поговорити без напруження, усвідомлюючи, наскільки важливою є відверта комунікація. Саме вона дозволяє разом вирішувати актуальні проблеми. Подібних зустрічей, на жаль, не вистачає, але ми сподіваємось, що їх буде більше», — зазначив Сергій Богданцев, голова студентської колегії, студент факультету комп’ютерних наук.

«Зустріч надала можливість отримати цінний досвід, обмінятись думками та краще зрозуміти позицію один одного. Ми впевнені, що подібні ініціативи сприятимуть відкритій і комфортній взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу», — підсумував Роман Звичайний, студент факультету комп’ютерних наук.

Подібні зустрічі є важливим кроком до створення більш згуртованої, відкритої та людяної університетської спільноти. Спільними зусиллями ми можемо зробити освітнє середовище більш гармонійним і дружнім для кожного.