Два роки війни, що допомогли мені зрозуміти, що значить “Бути українцем”: історія Анни Гонтар, паралімпійської плавчині, студентки ЧНУ імені Петра Могили


24 лютого 2024 року минуло вже два роки з повномасштабного вторгнення рф на територію України. До трагічної річниці американська платформа TIME100 Voices підготувала коментарі знакових українських постатей, які поділилися своїми історіями болісного ранку 24 лютого 2022 року.

Однією з героїнь стала Анна Гонтар, українська параолімпійська плавчиня, студентка ЧНУ імені Петра Могили, яка, незважаючи на окупацію та замкненість удома, продовжувала тренуватися, відпрацьовуючи плавальні рухи на гумі.

Вона розповіла про свою мрію залишити окупований Херсон і показати світові, що навіть люди, які витримали війну та страждання, можуть виступати та перемагати.

І на п’ятий день Чемпіонату світу з паралімпійського плавання 2023 року в Манчестері вона зробила саме це. Вона побила світовий рекорд у жіночій дистанції 50 вільним стилем у класі S6 з часом 32,55 секунди.

 «Першою моєю емоцією був гнів – так солодко спалося. Тоді я підійшла до вікна і побачив вибухи, почув гуркіт. Це були справжні вибухи, свідком яких я вперше бачив у своєму житті.

З цього моменту минуло два роки – 730 днів. Вибухи стали частиною моєї повсякденної реальності разом із відчуттям нестримної тривоги. Я слухала численні розповіді про те, як життя людей змінилося вранці 24 лютого 2022 року. Починаючи з підвалу в Києві, я витратила півроку на збір 41 особистих голосових повідомлень і створила подкаст «Щоденник війни». Кожен запис зворушував моє серце і служив натхненням», – говорить Анна.

Джерело