На запрошення Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького університету (УКУ) доцентка кафедри екології Діана Крисінська взяла участь в навчальному візиті, де мала нагоду разом з командою Інститута лідерства та управління, викладачами та випускниками УКУ та учасниками проєкту «На Хмарі» відвідати Аугсбург (Німеччина), Краків та Вроцлав (Польща). Загалом команді вдалося познайомитися із шістьома організаціями, які працюють за кордоном у сферах розвитку громад, освіти, гуманітарної допомоги, роботи з біженцями та іншим, а також відвідати два університети.
Обмін досвідом та налагодження партнерства було розпочато зустрічю з Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz.
Тут, у Кракові, мали нагоду поспілкуватися та напрацьовувати канву майбутніх спільних проєктів із працівниками відділу міжнародних зв’язків та факультету філософії Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Пізніше попрямували до Аугсбурга, де зустрілися із трьома організаціями: волонтерською організацією Freiwilligen-Zentrum Augsburg, організацією, яка займається інтеграцією мігрантів та стоїть на захисті їхніх прав та можливостей Tür an Tür та Deutsch-Ukrainischer Dialog e.V. – спілкою, що працює у напрямі побудови німецько-українського діалогу та допомоги особам, яких переслідують за політичними, расовими чи релігійними мотивами, біженцям, жертвам війни. Під час майстерні в Universität Augsburg застосовували трансформаційні виміри навчання, щоб дослідити контекст міграції.
Під час візиту до організації Tür an Tür, місто Аугсбург, Німеччина
З представниками громадської організації Deutsch-Ukrainischer Dialog e.V., місто Аугсбург, Німеччина
Останнім у поїздці стало місто Вроцлав, де команда продовжувала говорити про перспективи, шукати спільні точки дотику та говорити про стійкість громадських організацій з Fundacja Ukraina, UCU Center in Poland та Kalejdoskop Kultur та Art-cafe “Świetlica”Siła Kobiety.
«Подальшу можливу співпрацю нашого університету та громадської організації з новими закордонними партнерами бачу в призмі перейняття досвіду колег щодо залучення експертів та громад до відновлення довкілля нашої держави. Синергія, поєднання зусиль громадських організацій, академічного середовища із залученням місцевого самоврядування та закордонного вдалого досвіду – це те, що стане грунтом відновлення наших громад», – Діана Крисінська, учасниця проєкту «На хмарі», викладачка Чорноморського національного університету імені Петра Могили, членкиня ГО Кінбурн.
Поїздка реалізована Інститутом лідерства та управління УКУ у межах проєкту «Безпечне середовище ресурсів та відновлення для представників громадського сектору «На Хмарі»» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
«Отримані знання та досвід буде використано в навчальному процесі та науковій діяльності кафедри екології», – пообіцяла Діана Крисінська.
Під час воркшопу щодо особливостей трансформаційного навчання дорослих
в Universität Augsburg, Аугсбург, Німеччина.