Щороку здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники ЧНУ імені Петра Могили мають можливість та вдосконалюють свої вміння й навички через стажування в інших закладах вищої освіти України та Європи.
Одним із таких напрямів є участь у літніх школах, навчання в яких проводиться за визначеними тематичними спрямуваннями.
Так, Вікторія Кітриш, студентка шостого курсу факультету філології, розповіла журналістам медіацентру про свій досвід навчання в літній школі:
«Темою моєї Літньої школи було «Education towards community» – новий формат навчання, зміст якого полягає не в накопиченні знань, а у формуванні в учнів soft skill, тобто соціальних умінь, зокрема навичок спілкування, лідерства, комунікації, роботи в команді тощо.
У Літній школі брали участь як молоді студентки-першокурсниці, так і більш досвідчені студентки старших курсів і магістратури. Тема Літньої школи зацікавила чимало спеціалістів: серед учасниць були педагогині, філогогині англійської та української мов, психологині тощо. Під час навчання, яке відбувалося з 18 по 24 червня, ми перебували в палаці в Дебіньє, де було багато можливостей для дозвілля після занять.
Заняття відбувалися у формі воркшопів та групових майстер-класів, що сприяли зближенню учасників команд та розвитку навичок роботи в команді. Ніхто не залишався осторонь: усі члени команди активно робили свій внесок у спільну роботу. Ми відчули на собі ефект нового формату навчання, зрозуміли, наскільки воно сприяє синергії людей, так необхідній для досягнення спільних цілей.
Скінчив діло – гуляй сміло! Після закінчення занять ми дружньою компанією проводили вечори на природі, серед мальовничої сільської місцевості.
Закордонні поїздки передбачають неодмінне пізнання іншої культури. У нашому випадку обмін був взаємним: ми подарували бібліотеці книги українською мовою, співали українські пісні, а також влаштували український вечір з автентичними стравами, якими пригощали як студентів, так і викладачів, що навчали нас.
Після завершення навчання професорка Кінга Кужак, віце-декан факультету студентського самоврядування і педагогіки, вручила учасникам школи дипломи.
Літня школа була для мене не лише пізнавальною поїздкою, що навчила мене способам формування в учнів комунікативних навичок, вона також культурно збагатила мене та стала для мене відпочинком від переживання українських реалій.
Я дуже вдячна всім представникам Університету імені Адама Міцкевича в Познані та всім, хто сприяв проведенню Літньої школи».