Доктор історичних наук, професор Юрій Котляр доєднався до методичного заходу «Краєзнавчі дослідження в навчально-виховному процесі закладу освіти»


19 квітня 2023 року пройшов методичний семінар-практикум «Краєзнавчі дослідження в навчально-виховному процесі закладу освіти» у онлайн-форматі. Захід організував Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (МОЦНПВТК УМ). До заходу доєдналися 94 представники різних громад Миколаївщини, серед яких керівники краєзнавчих гуртків, вчителі, викладачі та науковці-історики.

Учасники заходу обговорювали важливість та ефективність використання прикладних методів краєзнавчих досліджень для виховання патріотизму та любові до рідного краю, формування етнічної і громадянської ідентичності молодого покоління українців засобами краєзнавства. Також розглянули Закон України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» та його реалізацію в освітньому процесі.

Чорноморський національний університет імені Петра Могили представив доктор історичних наук, професор Юрій Котляр. Він виступив з авторським проектом «Історичний березень для Миколаєва». Проект присвячений незламному духу миколаївців, який проявився неодноразово: в добу Української революції 1917-1921 рр., Другої світової війни та російсько-української війни. Професор наголосив на тому, що історія йде по колу і події минулого повторюються нині, тому метод аналогій в краєзнавчих дослідженнях є продуктивним.

Виступ кандидата історичних наук, доцента,  завідувача музею Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського був присвячений важливості та особливостям фіксації подій сьогодення. Олена Охрімчук, начальниця управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті, наголосила на важливості дослідження в архівах та відновлені історичної справедливості, а також провела віртуальну екскурсію сайтом інституту. Андрій Пащенко, вчитель Новоукраїнського ліцею, керівник гуртка МОЦНПВТК УМ, поділився досвідом залучення дітей до краєзнавчого пошуку. Свій досвід впровадження проекту «Роки війни – століття пам’яті» на уроках представив вчитель історії Кривобалківського ліцею Олександр Сошинський.

Учасники заходу посприяли розширенню методичного кейсу «Пошуково-дослідницька робота від А до Я», зі змістом якого ви можете ознайомитися на сторінці у Facebook, та після проходження тестування отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.