Доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили презентував нову історичну розвідку “8 чи 9 травня: історія, міфи, символи”


8 травня відзначається День пам’яті та перемоги, з нагоди якого Юрій Котляр, доктор історичних наук, професор, перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, презентував нову історичну розвідку «8 чи 9 травня: історія, міфи, символи», у якій історик визначив історичні аспекти 8 та 9 травня, розвінчав міфи, нав’язані радянською владою та пояснив особливості вживання та значення символів»:

8 травня 1945 року о 22 год. 43 хв. (за середньоєвропейським часом) у передмісті Берліна Карслхорсті було ще раз підписано акт про безумовну капітуляцію Німеччини. У Москві тоді вже було 9 травня.

9 травня (День перемоги) – це ідеологізований міф СРСР. У країнах Європи цей день визначається як день пам’яті.

У 2014 році, напередодні 9 травня, в Україні був запроваджений новий офіційний символ пам’яті – стилізована квітка червоного маку.

Символічне ж зображення маку у вигляді чотирьох кіл, що накладаються одне на одне і стають усе темнішими – від червоного до чорного, фактично створюють вир забуття, виступаючи антитезою пам’яті.

Переглянути у відеоформаті: