Ця історія про дівчину, яка вирішила, що університетські роки – це не лише навчання, але й безмежна можливість для самореалізації та вдосконалення.
Діана Донець навчається на четвертому курсі іноземної філології в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили. Її вибір університету був цілковитою несподіванкою і не входив у її плани.
Ця історія розпочалася під час поїздки до Миколаєва з рідними. Проходячи вулицями міста, Діана раптово помітила ЧНУ імені Петра Могили і одразу ж зацікавилася ним.
Перше враження стало вирішальним. Тоді вона, ще абітурієнтка, не лише зацікавилася університетом, але й активно досліджувала його освітні програми та можливості. З часом вона зрозуміла, що хоче вступати саме туди.
Початок її освітнього шляху в університеті відбувся на контрактній основі. Однак згодом вона отримала можливість перейти на бюджетне фінансування, що стало новим етапом у її освітньому розвитку.
Студентка мріяла, що її роки університету стануть яскравими і незабутніми. Але все змінилось через пандемію COVID-19, і перші два роки навчання майже повністю пройшли вдома через карантин.
Щоб не згаяти час студентства, що залишився, вона почала активно шукати різноманітні можливості для власного розвитку і відкриття чогось нового та цікавого.
У 2021 році її першим волонтерським досвідом стала участь у проєкті напівмарафону, організованому логістичною компанією «Нова Пошта». Мета напівмарафону «Не зупиняйся!» – це показати національну єдність та підтримку тих, хто не зупиняється у боротьбі за свободу та майбутнє.
Це був для неї спосіб зробити свій внесок у важливу справу та знайти нові джерела мотивації.
У момент, коли здавалося, що попереду ще купа часу для безлічі можливостей, настало повномасштабне вторгнення, що поставило життя на паузу.Єдине, що рятувало Діану в цей момент, відволікало від реальності – це перегляд серіалів, які раніше вона вважала марнотратством часу.
Проте рушійним чинником виходу з цього стану стала раптова знахідка можливості взяти участь у проєкті «МикоМрії» від Українсько-данського молодіжного дому та Української академії лідерства, які об’єдналися для підсилення участі молоді Миколаєва та області у майбутній відбудові міста.
На першому етапі Діана протягом місяця брала участь у лекціях з освіти, культури та молодіжно-волонтерського активізму. Одним із спікерів був Михайло Винницький, теперішній заступник міністра освіти і науки. По завершенні цього етапу, студентка, подавши мотиваційний лист, пройшла відбір до Львова на триденний інтенсив з проєктного менеджменту.
На завершення відбулась навчальна експедиція до Данії, зокрема у Копенгаген. Під час якої учасники програми обговорювали права людини, зустрічалися з молодіжними та волонтерськими організаціями. Також відвідали школу неформальної освіти (Folk high school), взаємодіяли з датськими студентами.
Діана та інші учасники проєкту відвідали датський парламент, де зустрілися з урядовцями, обговорили ситуацію в Україні та мали можливість поставити питання. Вони були запрошені до City Hall, де отримали цінну інформацію про участь молоді в політиці та житті в Данії.
Після повернення в Миколаїв, Діана разом з іншими учасниками програми об’єдналася в одну команду з одним спільним завданням: вирішення проблеми відсутності молодіжного центру у місті. Це призвело до створення громадської організації «ТУТ», метою якої є активний розвиток молоді міста.
У рамках своїх обов’язків у ГО «ТУТ», Діана відповідає за написання статей, які є своєрідною звітністю про всі дії та досягнення організації. Вона активно організовує різноманітні майстер-класи та івенти з метою привернення уваги громади та залучення нових учасників до проєкту. Крім того, Діана займається пошуком спікерів та фахівців для урізноманітнення програм та заходів у хабі.
Участь у різноманітних проєктах, курсах та тренінгах стала фундаментом для академічної мобільності Діани до Свонсі. Щоб потрапити на цю програму, Діані довелося пройти тест на рівень знання англійської мови, що для неї не становило складнощів. Хоча, звичайно, переживання були присутні, проте через декілька місяців вона отримала лист з повідомленням про успішне проходження.
За словами самої Діани, вона швидко адаптувалась до нового менталітету та умов навчання у новому середовищі. Однак, однією з складнощів для неї було поєднання навчання у двох різних університетах.
Діану особливо вразило те, що викладачі університету Свонсі дійсно прагнули, щоб студенти не лише прослуховували матеріал, а й розуміли його та засвоювали. Найяскравішим спогадом з навчання у Свонсі для неї стала зустріч з Біллом Клінтоном, 42-м президентом Сполучених Штатів.
Ця зустріч стала для неї джерелом натхнення та мотивації, нагадуючи, що можливості для досягнення великих цілей завжди відкриті для тих, хто готовий працювати та навчатися.
Тож, і надалі Діана продовжує жити за одним принципом: «Якщо ти хочеш з’їсти горішок, то для цього треба встати з ліжка».
Олександр Герасименко,
студент 348 групи ЧНУ імені Петра Могили