День відкритих дверей у бібліотеці ЧНУ імені Петра Могили


Сьогодні, 30 вересня, святкують  Всеукраїнський день бібліотек. Цю дату було встановлено через великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури.

Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили радо відкрила свої двері для всіх охочих. У читальній залі було проведено виставку «Скарби нашої бібліотеки» та презентацію книг і бібліотеки. Композиція складалася з книжок та періодичних видань різної тематики.

 

Так, присутні могли ознайомитися з іноземною літературою мовою оригіналу, виданнями приватних колекцій, періодичними виданнями, книгами минулих століть та новими надходження. Також були представлені тематичні добірки: «Професія лікування людей», «Таємниці невідомих цивілізацій», «Античний світ Греції і Риму» та ін.

 

Такі заходи бібліотека організовує постійно з 2012 року. Зазвичай, 30 вересня в бібліотеці організовували День першокурсника, але цього разу через епідеміологічну ситуацію вирішили дещо змінити формат. Тоді студенти першого курсу приходили до читальної зали, і їм проводили майстер-клас  під назвою «Як пройти в бібліотеку?..», в якому розповідали необхідну інформацію для зручного користування бібліотекою.

 

«Бібліотека – це не тільки читальна зала, а ще й абонемент, де видають книжки на семестр, бібліотека 11-го корпусу, сховища книжок, які знаходяться на другому поверсі  читальної зали (там є періодика, читальна зала художньої літератури і зала для роботи з кваліфікаційними роботами). Тобто наша бібліотека – це ще багато іншої роботи, яку не бачать студенти, але яка теж дуже важлива», – розповідає директор наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили Ганна Петроченко.

Бібліотека раз на 4 роки робить соціологічне дослідження серед студентів щодо використання послуг бібліотеки. Ганна Петроченко зазначає, що технології йдуть вперед і тепер навіть сама бібліотека рекламує себе в соцмережах, але при цьому 70% студентів все ж таки хочуть читати друковані варіанти книжок. Крім того, багато книг і видань, які не можна знайти в онлайн-доступі, є саме в бібліотеці ЧНУ імені Петра Могили.