День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: пам’ятаймо про героїв


26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ця дата присвячена пам’яті тисяч кримських татар, українців та представників інших національностей, які вийшли на мирний протест проти російської окупації Криму у 2014 році.

26 лютого 2024 року колектив ЧНУ імені Петра Могили переглянув тематичний фільм «Додому», перший український фільм про анексію Криму, кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

За словами режисера, у стрічці він через історію однієї родини намагався показати всю трагедію кримськотатарського народу та розказати про реалії сьогодення, у яких всі опинилися.

Із історії:

26 лютого 2014 року, після незаконного захоплення Криму Російською Федерацією, тисячі людей зібралися у Сімферополі біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, щоб висловити свою непохитну позицію щодо територіальної цілісності України.

Протестувальники тримали українські прапори, скандували гасла на підтримку України та вимагали від кримської влади не піддаватися на провокації Росії.

Окупанти жорстоко розганяли мирний мітинг, використовуючи силу, гумові кулі та світлошумові гранати. Багато людей було поранено, а декілька загинуло.

День спротиву окупації Криму – це день пам’яті про героїв, які відстоювали свободу та незалежність України. Це день єднання українського народу перед агресором. Це день нагадування про те, що Крим – це Україна, і ми ніколи не здамося, доки наш півострів не буде звільнений.

Університетська спільнота приєднується до вшанування пам’яті героїв та засуджує російську окупацію Криму.