21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. У цей день, з різницею в девʼять років, розпочалися дві історичні для країни революції: Помаранчева революція 2004-го та Революція гідності 2013-го.
Сьогодні ми згадуємо про тих, хто віддав життя за наше світле майбутнє.
Помаранчева Революція, Революція Гідності – це не просто сторінки в історії, а живий приклад мужності та незламності українського народу.
Ми є спадкоємцями тих, хто боровся за демократичні цінності.
У стінах нашого університету ми виховуємо майбутнє України. Саме освіта є тим фундаментом, на якому будується сильна та незалежна держава.
Цей день нагадує нам про важливість здобуття знань і розвитку своїх талантів. Адже саме освічені люди здатні змінювати світ на краще.
Наша місія – зберегти й примножити все те, що було здобуто ціною великих жертв.
Більше про День Гідності та Свободи:
Майдан у питаннях та відповідях
20 років тому після другого туру виборів, які відбулися з численними порушеннями, прихильники Ющенка вийшли на Майдан Незалежності. У перший вечір там зібралися близько 30 тисяч киян, а вже за кілька днів кількість мітингарів у Києві сягнула близько 1,5 мільйона людей.
А через девʼять років, пізно ввечері на тому ж місці, зібралися перші півтори тисячі людей. Протестувальники вийшли через відмову уряду підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Так почався Євромайдан, який переріс у Революцію Гідності.