Чотири роки співпраці: Відбулась чергова лекція заступника керівника департаменту розробки програмного забезпечення ПриватБанку Юрія Решетніка для студентів-економістів


2 березня 2021 року відбулась чергова лекція заступника керівника департаменту розробки програмного забезпечення головного офісу ПриватБанку Юрія Решетніка для студентів-економістів. Пан Юрій вже четвертий рік поспіль читає для студентів-економістів ЧНУ імені Петра Могили курс «Фінансові технології і криптовалюти».

Спочатку такі заняття проводились як факультативи для студентів з ініціативи в.о. декана  факультету політичних наук Олени Філімонової.

«Ми приходили до університету і показували реальні технології та проєкти з фінансового сектору України і Європи, де ми працювали», – розповідає Юрій Володимирович.

Також студенти ЧНУ приходили до банку на виробничі практики чи просто на дні відкритих дверей, аби подивитись і дізнатись про новинки фінтехніки. На таких зустрічах здобувачам знань показували валідатор для транспорту, додатки для управління капіталом, переказами, портали для роботи з кадрами,  де можна було подати в електронному вигляді заявку на роботу в банк, тощо. Все це не лише показували, а й пояснювали в комплексі, і об’єм подачі знань накопичувався  з  кожним разом, а такий підхід дуже подобався і представникам університету, і студентам. Саме тоді пану Юрію запропонували прочитати студентам  повний курс з фінансових технологій. Після цього було розроблено та затверджено навчально-методичну програму, погоджену університетом, і вже четвертий рік поспіль проводяться заняття  з цього напряму.

Юрій Володимирович зазначає, що курс є напрочуд актуальним, адже у світі постійно з’являються нові технології, з якими студенти мають можливість ознайомитись під час таких занять. Так, на сьогоднішньому занятті розглядали стан українського ринку безготівкових платежів і всіх афілійованих сервісів (мобільні додатки, мобільні банкінги) , а також розглядали явища, які стосуються фінтехстартапів: акселератори, інкубатори, хакатон і т.д.

 «Минулої лекції я приносив транспортний валідатор (пристрій для безконтактної оплати проїзду в тролейбусі та трамваї) і показував як він працює. Також пояснював як це пов’язано з банками, з фінтехом. Іноді на заняття запрошую ще партнерів по фінансовому бізнесу, щоб не лише я розповідав (мене всі асоціюють з банком, де я працюю), а й колеги із інших компаній – для чистоти експерименту. Тоді ми  влаштовуємо невеликі «фінтехбатли»», – розповідає пан Юрій.

Юрій розповідає, окрім таких завдань, як підвищення ерудиції студентів та надання мінімального словникового запасу щодо різних фінансових явищ, його найголовнішим завданням під час занять є підвищення конкурентоспроможності майбутніх економістів.

Наразі заняття проводять для економістів 2-го і 4-го курсів, а з наступного року планують приєднати до лекцій студентів-комп’ютерників.