ЧНУ імені Петра Могили розпочав підготовку до нового акредитаційного сезону


Третього  вересня у Могилянці почався ініційований ректором ЧНУ імені Петра Могили Леонідом Клименком триденний тренінг від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

 

Вже рік як акредитація відбувається за новою процедурою, за якою вона проводиться створеним для цього Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Причиною проведення стала неготовність національної системи освіти оцінювати освітні програми відповідно до нових вимог.

 За словами Тараса Фінікова, президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, причина цього в тому, що впродовж усього існування акредитаційних процедур в Україні вони здійснювались на підставі набору формальних показників. Якщо в університеті були належна інфраструктура, відповідні кадри (достатня кількість докторів, професорів), достатня кількість комп’ютерів та доступ до мережі тощо – вважали, що в нього хороша навчальна програма за визначенням. Через це акредитація зводилась до контролю наявності цих показників та відсутності обману щодо них з боку університету.

 

 Через таку практику раніше акредитацію не надавали у 3-5 відсотках випадків. Оцінювання минулого року показало зовсім іншу картину: близько 30% навчальних програм отримали лише умовну акредитацію, а 8-10% не були акредитовані взагалі.

У рамках тренінгу відбудуться:

  • Доповідь заступниці голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, докторки економічних наук, професорки Стукало Н. В. – «Забезпечення якості вищої освіти в умовах глобальної пандемії»
  • Теоретичне та практичне заняття від члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, кандидата технічних наук, доктора економічних наук, професора Університету економіки і права «КРОК» Алькема В. Г. «Аналіз практик формування відомостей самооцінювання освітніх програм»

 

  • Тренінг від члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, кандидата технічних наук, доцента Сумського державного університету Артюхова А. Є. «Оцінювання успішних практик дотримання академічної доброчесності в акредитаційних процедурах»
  • Обговорення – «Кращі та «некращі» практики представлення освітніх програм в ГЕР» (Бардась А.В., Удовик І. М., Лиман І. І.)
  • Консультування по групах освітніх програм
    Круглий стіл «Перший рік акредитації освітніх програм за новою моделлю: уроки, помилки, рекомендації».