У ЧНУ імені Петра Могили 9 листопада 2021 року представники адміністрації, факультетів, інститутів, структурних підрозділів університету та студенти доєднались до написання 21-го Радіодиктанту національної єдності.
Загалом вперше радіодиктант національної єдності було написано 24 травня 2000 року, і він був присвячений дню Кирила і Мефодія. А згодом офіційною датою проведення стає 9 листопада – День української писемності та мови. Пізніше диктант починають транслювати не лише на радіо, а й на телеканалі «UA:Перший» (2015 рік), а ще через два роки й на Facebook-сторінці. У 2019 році Google-запит «Радіодиктант» став найпопулярнішим серед української інтернет-аудиторії.
Написати диктант разом з могилянцями могли усіх охочі у Вченій раді університету або онлайн через ZOOM. Саме в онлайн-форматі до заходу приєднались студенти.
Захід у ЧНУ проводить Кафедра української філології та міжкультурної комунікації на чолі з завідувачкою Тетяною Шестопаловою.
Вітальним словом захід відкрила перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Наталія Іщенко. Також привітали усіх присутніх декани факультетів, завідувачі кафедр, представники кафедр та структурних підрозділів: декан факультету політичних наук Олександр Шевчук, декан факультету комп’ютерних наук Анжела Бойко, завідувач кафедри психології Ірина Лисенкова, начальник навчально-методичного відділу Сергій Шкірчак, в.о. декана факультету економічних наук Світлана Белінська, доценти кафедри української філології та міжкультурної комунікації Людмила Островська та Сергій Пономаренко, а також директор наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили Ганна Петроченко.
Перед написанням диктанту Людмила Островська зазначила про початок університетського етапу XXII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Матеріали для участі в конкурсі можна знайти на платформі Moodle 3.9. Презентацію про вагомий внесок Петра Яцика в розвиток української мови представила Студентка 6 курсу української філології Катерина Анастюк, а студентка 2 курсу Катерина Дорошенко прочитала поезію «Без мови» Яни Абраменко.
Також у читальній залі Могилянки Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили з нагоди Дня української писемності та мови презентувала виставку книг, до якої увійшли матеріали фонду наукової бібліотеки з історії мови, аспектів мови та сфер її вживання. Відвідати виставку можна протягом тижня.